Home Події

Тернополяни врятували молодого лелеку

1404462007_LelekaДитинча лелеки, яке випало з гнізда і пошкодило крило, передала для порятунку у Лановецький зооботанічний куток родина Марчаків. Пташеня — з села Забойки біля Тернополя.

- У нас на подвір’ї лелеки живуть уже 5-6 років. Загнізилися на ясені біля криниці, – розповідає тернополянка Юлія Марчак про випадок удома в її батьків. – Вони щороку відкладають по три яйці і висиджують трьох малих. Двох малят вони в змозі прогодувати, третього ж завжди викидають. Напевно, природа бере своє — птах знає, чи зможе прогодувати та “виховати”, навчити літати все потомство. Та цього року трапилось інакше. Птах випав сам, щоправда літати ще не вміє. Тож впав, і сильно побився, забив крило, не міг підвестись.

Юлія з чоловіком та чотирирічною донькою Поліною, які саме приїхали у село до батьків, вирішили врятувати птаха.

- Я подивилася, що йому погано і треба щось робити, бо ж шкода, продовжує пані Марчак. – Ми насилу йому запихали їжу. Сало, картоплю варену, навіть пробували м’ясо…

Зрештою люди звернулися за порадою до журналіста “RIA плюс” і спільно вирішили, що краще лелеку віддати у зоокуток. Адже там його мали б належним чином доглянути і полікувати.

- Але в зоокутку у “Топільче” нам сказали, щоби приносили пташа зі своїм кормом. Тоді заберуть, – пригадує тернополянка.

Тож спільно вирішили передати тварину у зооботанічний сад в Ланівцях, про який ми писали у рамкух проекту DiscoveRIA. Його власник Костянтин Чернець погодився прийняти тварину.

- Тож ми поїхали на автостанцію і передали лелеку автобусом. Для цього посадили його на солому в картонній коробці, – говорить Юлія. – Водій автобуса радо погодився перевезти птаха. Він сказав: “Я вже возив кури, качки, але бузьків — ніколи”.

Птах зараз у Ланівцях.

- Я його напував. Зараз іду до лікаря, – говорить Костянтин Чернець. – Спершу треба привести бузька до тями. Молодому птаху могло погіршати ще й через сало та картоплю. Йому потрібна тільки природна їжа — риба, жаби.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар