Home Самоврядування Медицина

Тернопільщина входить у трійку областей із найнижчим рівнем захворюваності на туберкульоз

img_1736Із робочим візитом заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Наталка Михно відвідала Тернопільської обласне комунальне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія».

«Незважаючи на несприятливий клімат , Тернопільщина входить у трійку областей із найнижчим рівнем захворюваності на туберкульоз, – розповів головний лікар протитуберкульозного диспансеру Вадим Рудик. -  Також наш заклад  очолює рейтинг протитуберкульозних диспансерів по ефективності лікування».

Вадим Рудик зазначив, що однією із невирішених нагальних проблем є створення відділу для пацієнтів, хворих резистентним туберкульозом, тобто штамом туберкульозу, стійкого до ліків. Таких людей потрібно лікувати ізольовано, втім коштів на створення такого відділу  наразі немає.

«Варто також підкреслити, що завдяки новому  медичному устаткуванню у диспансері визначити наявність туберкульозної палички в організмі людини можна всього за 2 години, тоді як раніше ця процедура тривала кілька днів», – наголосив Вадим Рудик.

За словами Наталки Михно, робота керівництва та працівників Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру заслуговує поваги, оскільки у сьогоднішніх складних умовах їм вдається не просто виживати, але й розвивати та вдосконалювати свій заклад.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар