Home Події

Що мають знати тернополяни, які зібралися у відпустку за кордон на авто

1341002665_109839_mediumАвтомобільні подорожі на відпочинок за кордон стають все більш популярними серед українців. Щоб відпустка пройшла з максимальним задоволенням і мінімальними труднощами, необхідно ретельно спланувати її, передбачивши найнесподіваніші ситуації. Goodyear порадить, які маршрути вибрати, щоб перетнути кордон швидше, і про що не можна забувати, вирушаючи на авто за межі України.

Підготовка

Перш ніж вирушити в довгоочікувану відпустку на автомобілі, потрібно подбати про наявність всіх необхідних документів. Насамперед оцініть ступінь відповідності свого водійського посвідчення законодавству тих країн, через які планується здійснити подорож. Якщо мова йде про Євросоюз, то з українськими пластиковими правами ніяких проблем не виникне, а от ламіновану картку краще попередньо обміняти на сучасний пластиковий бланк, який віднедавна коштує трохи більше 100 грн. Як альтернативу можна розглядати міжнародне посвідчення водія, проте в ДАІ вони є не завжди.

Другим важливим пунктом є страхування «Зелена карта». По суті, це аналог поліса ОСАЦВ, тільки для міжнародного використання. Оформлюється на термін поїздки майже в будь-якій страховій компанії. Крім того, у разі поїздки на кредитному автомобілі необхідно отримати довідку з банку, яка надасть дозвіл на вивезення автомобіля за кордон, щоб уникнути проблем на українській митниці. Те ж стосується і поїздки на автомобілі, що належить іншій фізичній або юридичній особі, у першому випадку найнадійніше отримати нотаріальну довіреність, у другому – лист на офіційному бланку юридичної особи.

Крім документів, потрібно уважно поставитися і до оснащення свого автомобіля. Зняти тонування з передніх вікон, якщо воно є, і обов’язково придбати світловідбиваючий жилет, без якого в країни Євросоюзу не пустять.

Перетин кордону

Куди відправитися? Один з найпопулярніших туристичних напрямків – Польща. Країна з близькою Україні культурою відкриває дорогу до Західної Європи. Їхати через Польщу зручно, вже практично завершилось будівництво автобану A4, яким можна швидко дістатися до Німеччини. Він платний, і тому не забудьте купити спеціальні віньєтки – це допоможе заощадити вам час. Перетнути українсько-польський кордон можна майже через десяток різних пропускних пунктів, досвідчені мандрівники рекомендуютьЯгодин, Краковець, Шегині. Зовсім недавно відкрився ще один пункт, Угринів-Долгобичув, – оскільки він новий, поки повинен бути вільним. Україною в бік Польщі найкраще їхати по Варшавській трасі, яка набагато вільніша, ніж дорога Київ-Чоп.

Інша популярна туристична країна влітку – Хорватія. Шлях до неї пролягає через не менше цікаву Угорщину, де обов’язково варто заїхати в Будапешт. Найпопулярніший пропускний пункт знаходиться в Чопі. Зважаючи на його завантаженість, простояти тут можна від 6 до 10 годин. Альтернативні пропускні пункти знаходяться в Берегівському районі Закарпатської області. Угорщиною найшвидше пересуватися по трасі М3 до Будапешта, і далі по М7, якщо їхати до Хорватії, і Е75, якщо до Австрії. Щоб не витрачати багато часу на переході, варто пам’ятати правило: «Хто рано встає …» – тому є сенс спокійно доїхати до кордону, переночувати на українському боці і рано вранці швидко перетнути кордон.

Якщо тримати шлях на Золоті піски Болгарії, то не оминути Румунії. Потрапити в цю країну можна як з Чернівецької області України, так і через Молдову (з Вінницької або Одеської областей). Шлях через Одеську область влітку може бути більш довгим через завантажений дорожній рух в районі Затоки та Дністровського лиману, це потрібно враховувати.

Румунія славиться не тільки замком Дракули, але й однією з найкрасивіших і найскладніших доріг у світі – Трансфегерашським шосе. У самій Болгарії слід уважно вибрати спосіб перетину Дунаю: на мосту в Русе можуть бути затори, а поромні переправи вночі працюють не завжди. Багато доріг в Болгарії також платні, але ціни не кусаються. Дорогою до моря варто обов’язково відвідати столицю – Софію.

За кордон чи ні, але перед будь-якою подорожжю потрібно уважно оглянути технічний стан автомобіля. Хороша подорож, за версією Goodyear, – це комфортна і безпечна пригода. Тому не забудьте перед поїздкою відвідати автосервіс і усунути всі неполадки, а також перевірити стан шин. Для цього ви можете заїхати в авторизований шинний центр Goodyear у вашому місті. Важливо не забути і про запасне колесо, однак якщо ваша машина спеціально обладнана системою контролю тиску в шинах, це дозволить звільнити місце в багажнику, відмовившись від запасного колеса: літні шини Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2, Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV і Goodyear EfficientGrip Performance з революційною для безпеки дорожнього руху технологією RunOnFlat дозволяють продовжити рух після втрати тиску в шині або її проколу. Навіть на повністю спущеній шині можна безпечно продовжити рух на відстань не менше 80 км при швидкості 80 км / год до найближчої сервісної станції, де можна буде її відремонтувати або замінити. Тому сміливо заводьте мотор і мчіться назустріч літу!

Джерело: Like

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар