Home Події

Сергій Надал у Києві підписав договір з ЄБРР про модернізацію системи централізованого теплопостачання Тернополя

IMG_86109 липня у Києві міський голова Тернополя Сергій Надал та директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунер підписали договір гарантії та підтримки Програми пріоритетних інвестицій з модернізації системи централізованого теплопостачання у місті Тернополі. Завдяки цій Програмі будуть модернізовані мережі теплопостачання на масивах «Сонячний» та «Східний». На реалізацію даної Програми передбачено залучення містом 15 мільйонів євро.

«Сьогодні важливий історичний момент для нашого міста, до якого ми ішли три роки. Адже таку велику суму інвестицій місто отримувало, мабуть, років з п’ятдесят тому, – розповідає міський голова Сергій Надал. – За попереднього уряду ми не могли реалізувати проект, тому я особливо вдячний Прем’єр-міністру Арсенію Яценюку та Віце-прем’єр-міністру Володимиру Гройсману за підтримку та допомогу».

Міський голова також висловив впевненість, що разом є європейськими інвестиціями та досвідом, тернополяни отримають європейську якість теплопостачання.

Дана Програма реконструкції системи теплопостачання – перша у Східній Європі. Її розробляли фахівці датської компанії, які працювали спеціально на замовлення ЄБРР. Згідно проекту, у мікрорайонах «Сонячний» та «Східний» передбачається встановлення індивідуальних теплових пунктів біля кожного житлового будинку. Також заходи Програми будуть направлені на модернізацію системи теплопостачання, зокрема реконструкцію котелень на вулицях Курбаса та Лесі Українки, будівництва сонячних колекторів, встановлення мережних насосів, заміну окремих ділянок теплових мереж та інші.

Міський голова впевнений, що після реалізації проекту люди будуть задоволені роботою централізованої системи теплопостачання, як це є в Європі, і не прагнутимуть переходити на індивідуальне теплопостачання.

Як вже зазначалося, для реалізації Програми залучаються кредитні кошти, які надає Європейський банк реконструкції та розвитку у сумі 10 млн.євро і інвестиційний гранд фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля «Е5Р» у сумі 5 млн. євро.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар