Home Події

Вихованка дитячого будинку розповіла про своє життя

thumb_14677_news_mКомедійні серіали, зустрічі із друзями та веселі ігри полюбляє вихованка дитячого будинку Тетяна Пізюта. Дівчина каже, що в житті й так вистачає сірого, тому вона намагається бути оптимісткою.

У дитбудинок Тетяна прийшла вісім років тому разом із старшою сестрою. Пізніше до них приєднався ще й брат. Їхня мама померла. А  з татом вона не спілкується. Хоча зізнається, що її брат, коли їздить на Кременеччину до хресних, інколи бачиться з батьком.

Сюди він до нас не приходить, – зауважує вона. – Я не пам’ятаю, коли бачила його востаннє.

У дитячому будинку юнці подобається. За її словами, діти ставляться один до одного як до рідних, тому мало хто відчуває дискомфорт. Тим паче, вихователі та директор всіляко сприяють гармонійному розвитку кожного вихованця. Багато дітей, як каже Таня, відвідують різні гуртки та секції.

Сама ж дівчина дуже любить фотографувати, тож у майбутньому планує пов’язати життя із цим ремеслом.

Секрет успішної зйомки – впевненість у своїх силах. Тому, тримаючи в руках фотоапарат, обов’язково потрібно подбати, щоб руки не тремтіли. Інакше зображення буде розмитим, – радить вона. – Особлива увага щодо освітлення. Наприклад, якщо робити знімки у приміщенні, потрібно, щоб у кімнаті була достатня кількість світла.

Тетяна не вважає себе асом у фотосправі, адже вона тільки вчиться. Фотоапарат дівчина позичає у своєї шкільної подруги.

Однокласники часто просять зробити їм світлини, – додає вона. – Кажуть, що в мене це добре виходить. А я залюбки виконую їхні бажання.

Після закінчення школи Таня таки планує здобувати освіту фотографа. Жити хоче на Кременеччині, бо в них там є будинок.

- Хотіла б, аби ми поїхали додому з братом і сестрою, – говорить вихованка. – Вони випускаються із дитбудинку на наступний рік, тож я збираюся закінчувати тільки дев’ять класів, а далі – у коледж.

Навчатися, як зізналася дівчина, вона не дуже любить. Після навчань часто зустрічається із друзями або дивиться комедійні серіали.

Мої улюблені кінострічки – “Щасливі разом”, “Вороніни”, – говорить Таня. – Мені дуже подобається блондинка із сімейки Букіних, вона прикольна, чимось схожа на мене. Хоча вона – дурна, а я – ні. А от веселий характер та почуття гумору властиве і мені, і цій героїні.

Щороку, за розповіддю школярки, вона разом з іншими дітьми, які живуть у дитячому будинку, відпочивають в Борщівському оздоровчому пансіонаті  «Лісова пісня». Повертаються звідти завжди сповнені вражень та захоплюючих емоцій.

Там цікаво, вихователі часто організовують для нас концерти та інші заходи художньої самодіяльності, – зауважує вона. – А ще працівники пансуонату дуже добре до нас ставляться.

Раніше вихованці дитячого будинку їздили відпочивати і на море. Нерідко адміністрація закладу організовує їм також походи в цирк, зоопарк та інші цікаві місця.

Цього літа Тетяна разом з іншими дітьми поїде на оздоровлення у Сполучені Штати Америки. Там вона має пробути до кінця серпня. Житиме в американській сім’ї.

Може, комусь і страшно, адже, по суті, ми опинимося у незнайомих людей, нормально не володіючи англійською мовою, – каже вона. – Постараємось знайти спільну мову з іноземцями.

Юнка наголошує на тому, що практично нічого не боїться. Вона сміливо зустрічає кожне життєве випробування. Про політ у літаку зовсім не хвилюється, вірить, що все буде добре.

Як і більшість дітей, які живуть у дитячому будинку, Таня мріє про велику дружню родину. Вона навіть не проти, щоб її всиновили, але хоче, аби то були адекватні люди, які полюблять її, як рідну доньку.

- Якщо нормальна сім’я, то я б пішла, – каже дівчинка. – Чому б і ні? Усе-таки кожна дитина мріє про те, аби мати і маму, і тата.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар