Home Самоврядування Освіта

Під приймальними комісіями тернопільських університетів – черги із абітурієнтів

1341234550_img_2402 Хто сам, хто з «групою підтримки» – батьками чи друзями. Прийом документів у виші стартував ще минулої п’ятниці. І вже в перші дні викликав неабиякий ажіотаж. До прикладу, в економічному університеті розповідають: чимало студентів прийшло подавати заяви вже 11 липня. Наразі найбільш популярні факультети – фінансів, юридичний, а також комп’ютерні спеціальності.

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«На перший курс – 1099 поданих заяв. Крім того, крім цієї тисячі фізично поданих заяв, ще 700 заяв, поданих в електронному вигляді. Я переконаний, що ми вийдемо на рівень, щонайменше, минулого року в плані поданих заяв і тих, хто буде зарахований до нашого університету».

Схожа ситуація і в педагогічному університеті. На момент нашої зйомки кількість заяв на денну форму 1 курсу тут сягнула близько 2800. А це, кажуть в приймальній комісії вишу, більш ніж вдвічі перевищує минулорічний показник в перші дні вступу.  Цікаво, що більше половини з поданих заяв – електронні.

ПАВЛО ЧОПИК, відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«Ну, традиційно, це факультет іноземних мов, географічний факультет (географія, туризм), українська філологія, початкова освіта. На даний час також дуже багато заяв зі Сходу подають. Ми маємо заяви і з Миколаївської області, і з Херсонської, і з Криму люди приїжджають вже поступати. Також є з Луганської, Донецької областей, так само подають електронні заяви».

Попри неабиякий наплив потенційних студентів, в приймальних комісіях запевняють – ситуацію тримають під контролем.

ПАВЛО ЧОПИК, відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ ім. В. Гнатюка:

«В перші дні – це традиційно, оскільки люди вже втомилися чекати, то подають заяви. Ну і перший тиждень, в основному. В кінці вже значно менше».

КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ, відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ:

«Люди орієнтувалися на те, що вступна кампанія традиційно стартує 1 липня. Відбулися зміни в умовах і правилах вступу і основна категорія вступників розпочинає кампанію 11. Тобто, люди хвилюються, очікують. Тому існує певний ажіотаж».

Не відкидають в приймальних комісіях і таку обставину, як імідж університету. Самі ж вчорашні учні пояснюють: прийшли якнайшвидше, аби незатягувати до останнього.

ОЛЕКСАНДР, абітурієнт:

«Щоб потім не запізнитися. Потім наплив людей буде, в останні дні».

Хоч кількість тих, хто подає заяви в електронному вигляді, з кожним роком зростає, звичний, «паперовий» формат подання документів також не здає позицій. Причини, чому вчорашні школярі обирають саме такий варіант – різні: від недовіри до нової системи до бажання поближче познайомитися з місцем, де мають намір вчитися.

ЮРІЙ, абітурієнт:

«В паперовій здаю, тому що може сервер зависнути, або можуть всякі неполадки бути з Інтернетом, або ще з чимось. Не зовсім ще надійно».

МАРІЯ, абітурієнтка:

«Я вважаю, що в паперовій формі… ти бачиш людей, ти спілкуєшся з ними, ти бачиш університет. Ти можеш аналізувати, чи це «твоє». Спілкуєшся з викладачами навіть. Цікаво, все-таки».

Прийом документів завершиться о 12.00 годині 1 серпня. Ті, хто додатково складатиме вступні іспити чи буде проходити творчі конкурси, відповідно, повинні принести необхідні папери швидше. Окремо виші визначають терміни прийому заяв на заочну форму навчання. Нагадаємо, подавати документи можна не більше, як у 5 навчальних закладів, на три спеціальності у кожен.

Джерело: ІНТБ

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар