Home Події

Після кожної зливи у Тернополі потоп

thumb_16109_news_mАномальна злива – і Тернопіль плаває у воді. Комунальники кажуть, що для повного вирішення проблеми підтоплень потрібно будувати нові водостічні колектори та розчистити русло Серета. Але такі проекти є дуже дороговартісними

Після кожної зливи у Тернополі потоп. Так, власне, було минулого тижня, коли після сильного дощу у місті затопило ряд вулиць.
- Думав, що після дощу завжди затоплює тільки дорогу на Злуки біля “Універсаму”, – каже тернополянин Сергій Бойчук. – Але виходить, що я помилявся. Потрапив у зливу на вулицю Слівенську, а там на частині дороги – потоп. Автомобілі ледве проїжджають. На перехресті Коновальця — Рєпіна така ж ситуація. Невже не можна щось зробити з водостічними колекторами, щоб Тернопіль щоразу після дощу не плавав у воді?
Дылянка біля “Універсаму” – і справді далеко не єдине місце, де бувають потопи після кожної грози.
В обговоренні на нашому сайті — te.20minut.ua читачі додавали, що під час сильних грозових дощів постійно затоплює вулиці Миру, Оболоня, Липову, Крушельницької. Детальніше місця постійних підтоплень дивіться на карті.

«На Оболоня і Липовій після дощів завжди озера, – пише наша читачка під ніком Лана. – І на вулиці Миру такі, що аж маршрутки глохнуть».
Дехто з читачів навіть називає причини того, чому місто плаває у воді.

«Підземні стоки і колектори не тільки засмічені, а й просто перегороджені і блоковані хаотичними забудовами у Тернополі, – пише читач під нікому Summer. – Тому потопи будуть під час грозових дощів усе більші. Слава нашим забудовникам і владі!».

Тим часом у міській раді стверджують, що наразі усе можливе для того, аби вирішити проблему з підтопленнями вулиць.
- Зазвичай водостічні колектори справляються з відведенням дощових вод, – каже начальник відділу інженерно-транспортної інфраструктури міськради Андрій Дроздовський. – Але минулого тижня був уже другий у цьому році випадок, коли місячна норма дощу випадає за день. У разі виникнення таких аномальних явищ окремі вулиці у Тернополі підтоплює. Хоча ми робимо все можливе для того, щоб вирішити цю проблему.
За словами Андрія Дроздовського, комунальники щомісяця проводять ревізію та розчищають решітки, щоб забезпечити відведення дощових вод. Цього вистачає, щоб забезпечити роботу колекторів за звичайних дощів, а не злив.
- Для того, щоб уникнути підтоплень у разі аномальної кількості опадів, потрібно будувати нові колектори та розчистити русло річки Серет, – пояснює Андрій Дроздовський. – Розчищення русла дозволило б вирішити проблему підтоплень вулиць Живова, Оболоня та Білогірської. Але це дуже дорогі проекти, які ми не можемо собі зараз дозволити. Скажімо, на будівництво нового колектора, щоб вирішити проблему підтоплень на вулицях Галицькій і Коновальця, потрібно близько 70 мільйонів гривень. Ще більше коштів треба для того, щоб розчистити русло річки Серет від села Острів аж до нашої дамби.

thumb_16107_photogallery_m
Джерело: 20 хвилин

 

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар