Home Самоврядування Медицина

З 1 серпня стартував Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

breast-feeding-dietУже двадцять другий раз у 170 країнах світу відзначають Всесвітній тиждень грудного вигодовування. В Україні  – теж.  Тому що лікарі однозначні в тому, що годувати новонародженого грудним молоком просто необхідно. Це не лише корисно – а й позитивно позначається на здоров’ї як малечі, так і мамусі.
На Тернопільщині з 1 по 7 серпня 2014 року відбудеться ряд заходів під час Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування в рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, ініційованого МОЗом на виконання  наказу МОЗ України від  28.10.2011 року № 715 “Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи “Лікарня, доброзичлива до дитини”.
Цьогоріч Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування тематично звучить “Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя!” та проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та заохочування сучасних матерів вигодовувати своїх малят грудьми.
Круглі столи під назвою “Стан впровадження Розширеної Ініціативи “Лікарня доброзичлива до дитини”; “Заходи по захисту, заохочуванню та підтримці грудного вигодовування, як метод досягнення Цілей Тисячоліття” та “Роль закладів охорони здоров’я в підтримці грудного вигодовування: антенатальний нагляд, підтримка під час пологів і післяпологовий догляд, який сприяє оптимальному природному вигодовуванню” будуть проведені у лікувально-профілактичних закладах Тернопільщини, що надають медичну допомогу матерям та дітям, а також відповідні семінари з питань підтримки грудного вигодовування.
- Грудне молоко є першою їжею немовляти та незамінними ліками при застуді – говорить неонатолог, головний позаштатний дитячий спеціаліст з грудного вигодовування, завідуюча відділенням патології КУТОР “Тернопільська обласна комунальна клінічна дитяча лікарня” Зоряна Король – Грудне вигодовування сприяє зниженню дитячої смертності та покращує психологічний стан матерів. Варто сказати, що у дитятка, яке перебуває на грудному вигодовуванні,  імунітет набагато вищий, розвивається хороша пам’ять, здатність до навчання тощо. Тобто переваги у грудному вигодовуванні значні і переважаючі, тому теперішнім та й майбутнім матерям – якщо у них немає протипоказань – це слід брати до уваги.
До речі, у природі немає подібного досконалого продукту, в якому б у найкращому співвідношенні містилося близько ста корисних для організму речовин. А це більш як 20 амінокислот, близько 25 жирних кислот, 30 видів мінеральних солей, комплекс ферментів, гормонів і вітамінів, необ¬хідних для повноцінного обміну речовин. Жири молока містять дефіцитну архідонову кислоту і білково-лецитиновий комплекс, що зустрічається тільки в цьому продукті. А ще – особливе значення має кальцій, що ідеально засвоюється.
За словами заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи “Тернопільської обласної комунальної клінічної дитячої лікарні” Ірини Тхорик, “сьогодні  на Тернопільщині більшість закладів охорони здоров’я готуються до сертифікації на відповідність статусу “Лікарня, доброзичлива до дитини”.
- Такий статус – продовжує Ірина Осипівна – є свідчення високого рівня медичного закладу, де створені особливі умови для породіль і немовлят. Він уже присвоєний педіатричним відділенням Зборівської центральної районної лікарні, Збаразької центральної районної лікарні, Чортківської центральної районної лікарні, Кременецької центральної районної лікарні, а також КЗТОР “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина”, КУТОР “Тернопільська обласна комунальна клінічна дитяча лікарня”, пологові відділення ТМКЛ №2.
Зазначимо, що статус “Лікарня доброзичлива до дитини” отримуюють за надання якісних медичних послуг у сфері охорони материнства та дитинства.
Довідково
Дата проведення “Тижня підтримки грудного вигодовування” обрана невипадково, адже в цей день у 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.
Проходить акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком. Діяльність організації базується на захисті, освіті і підтримці цих прав.
Між іншим, WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ. Оскільки 2014 є роком чемпіонату світу з футболу, з ініціативи WABA, тема Тижня привертає увагу не тільки матерів, а й уболівальників: “Вигодовування грудьми– переможний гол на користь життя!”
Цілі тижня: донести інформацію про Цілі Тисячоліття в сфері розвитку та про те, як вони стосуються грудного вигодовування і харчування немовлят та дітей молодшого віку; продемонструвати досягнутий за минулі роки прогрес та проблеми грудного вигодовування і харчування немовлят, дітей молодшого віку; привернути увагу до заходів по захисту, заохоченню та підтримці грудного вигодовування, як методу досягнення Цілей Тисячоліття та в подальшому, після 2015 року; заохочувати зацікавленість молоді до грудного вигодовування, яке є актуальним на сьогодні у такому мінливому світі.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар