Home Самоврядування Освіта

Як вчитимуться студенти з Тернопільщини у вузах на Сході?

studentНевдовзі розпочнеться новий навчальний рік. Та школярам і студентам у зоні АТО не до навчання. Багато закладів освіти знищено, та й ходити на заняття містом, де ведуться обстріли, небезпечно. Що ж робити спудеям із Тернопільщини, які навчаються в Донецьку та Луганську?

Ірина Бабій з Теребовлі навчається в одному з університетів Донецька. Війна на Сході зіпсувала кінець семестру навесні, тепер може зірватися і початок навчання.

- Ірино, коли у твоєму ВНЗ розпочнеться навчання?

- Ми повинні були з’явитися в університеті 18 серпня для закриття весняної сесії, та це відмінили. Поки що офіційно початок осіннього семестру перенесено на 1 вересня. Нам сказали, що повідомлять, якщо дата зміниться. Першокурсники розпочнуть навчання з 1 жовтня.

- Чи можна навчатися, не їдучи у Донецьк, наприклад, тимчасово контактувати з викладачами через інтернет чи щось подібне?

- Йшла мова про дистанційне навчання. Або щоб студент вільним слухачем тимчасово відвідував заняття за спеціальністю в інших навчальних закладах. Я не прихильник такої ідеї, але час покаже.

- Чи не страшно тобі зараз повертатися в Донецьк ?

- Зараз туди їхати? У цьому немає сенсу, так як більшість людей звідти виїжджає. Може, перед 1 вересня ситуація зміниться на краще. А взагалі – ні, не страшно, дасть Бог, скоро там усе владнається і я з великою радістю повернусь у стіни рідного вузу.

- Чи постраждав твій університет від обстрілів?

- Слава Богу, наш університет не постраждав. Напевно через те, що поблизу немає ніяких важливих держустанов, тому в цьому районі не стріляють. Трохи пошкоджена стоматологічна лікарня, на базі якої навчаються наші стоматологи. Сказали, що там потрібно зробити лише косметичний ремонт.

- Чи не думаєш переводитися на навчання в інше місто?

- Переводитися зовсім не хочеться. Нещодавно була на екскурсії в сусідній області, відвідала там схожий вуз  і зрозуміла, що не зможу звикнути до нових умов. Кожному студенту краще у своєму оточенні. Я вже звикла до Донецька, до університету. Мене влаштовує база й умови навчання. Тому такого варіанту зараз не розглядаю.

- Що кажуть одногрупники – чи всі приїдуть на навчання?

- Більшість одногрупників планують повернутися на навчання в Донецьк. Тільки дехто переводиться в інші навчальні заклади. Хоча всі шукають запасні варіанти на  всякий випадок.

Джерело: Номер один

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар