Home Новини державних органів влади

На Тернопільщині створили 6 прийомних сімей

dlya-chogo-lyudini-potribna-sim-ya15 вересня начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Степан Герасимів провів нараду-семінар для начальників служб у справах дітей районних державних адміністрацій, Чортківської міської ради та служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради.

На порядку денному розглянули питання:

1.  Про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.
2. Про стан дотримання законодавства щодо соціально – правового захисту дітей, профілактику протиправних дій у дитячому і молодіжному середовищі.
3. Про організацію виконання заходів щодо соціального забезпечення внутрішньо переміщених громадян України з дітьми із тимчасово окупованих територій, районів проведення антитерористичної операції та стан вирішення проблемних питань.

Забезпечення прав та законних інтересів 204 тисяч 523 дітей, які проживають на території області, їх соціально – правовий  захист, є одним з  пріоритетних напрямків роботи обласної державної адміністрації.

Станом на даний час в області проживає 1206 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (268 та 938 відповідно). З початку 2014 року створено 6 прийомні сім’ї, в які на виховання та спільне проживання влаштовано 12  дітей, ще 2 дітей довлаштовано у діючу прийомну сім’ю. 275 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування знайшли родинне тепло і затишок у 132 прийомних сім’ях (204 дітей) та 10 дитячих будинках сімейного типу (71 дітей).

Разом з тим, з метою профілактики протиправних дій у дитячому  середовищі службами у справах дітей спільно з іншими суб’єктами профілактичної правовиховної роботи на місцях протягом січня-червня  2014 року проведено ряд державно-громадських операцій (’’Підліток. Зима, Канікули’’, ’’Діти вулиці. Вокзал’’, ’’Діти Тернопільщини проти насильства, бездоглядності за духовність та сімейну злагоду’’, ’’Літо -2014’’ ) та 404  рейдів , під час яких виявлено і надано соціально-правовий захист 195дітям, які  його потребували.
Начальники служб обговорили форми та методи роботи із сім’ями  з дітьми, які прибули із зони АТО. Станом на 11.09.2014 року у Тернопільську область переїхало 256 сімей, в яких виховуються 384 дітей. Працівники служб у справах дітей на місцях беруть участь у наданні необхідної допомоги сім’ям з дітьми, які потребують.

Начальників служб у справах дітей зобов’язано забезпечити безумовне виконання прогнозованих показників влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання, посилити роботу щодо профілактики протиправних дій у дитячому середовищі, вживати більш дієвих заходів щодо соціально-правового захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, найперше дітей, які прибули на територію області з АРК Крим, Донецької та Луганської областей.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар