Home Кременецький район

Як жителі села на Кременеччині покинули Московський патріархат

lish_04У селі Лішня Кременецького району Тернопільської області відбулися збори парафіяльної громади, які на порядку денному розглядали питання про перехід під омофор Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Жителі цього села вирішили, що в ці дуже непрості для країни часи вони мають бути разом з Українською Церквою, прагнули до утворення єдиної Помісної Церкви, відповідно й зміцнивши цим державу. Архієпископ  Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор прийняв зазначену парафію до складу Тернопільської  єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Повідомляє прес-служба Тернопільської єпархії .

На запрошення настоятеля і громади с. Лішня 14 вересня 2014 року 14-ту неділю після П’ятидесятниці архієпископ Тернопільський, Кременецький та Бучацький Нестор відвідав місцевий храм Св. Вмч. Димитрія Солунського, де очолив Божественну літургію. Владиці співслужили: настоятель храму прот. Андрій Любунь, благочинний Кременецького району прот. Володимир Буграк і насельник Свято-Юріївського монастиря на Вірлі свящ. Андрій. Також Його Високопреосвященство виголосив молитву за Україну та єдину церкву.

Першими, на церковному подвір’ї, свого архіпастиря зустріли парафіяни, які привітали владику Нестора та піднесли коровай. До храму прийшло багато вірян, які були задоволені та щасливі, що нарешті їхній храм та громаду можна довірити Українській Православній Церкві, яка по-справжньому вболіває та любить свій народ.

Тернопільська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату завжди відкрита до діалогу та співпраці, яка нестиме мир, духовність та єдність державі та народу.
Ми хочемо, щоби всі непорозуміння між Церквами вирішувалися шляхом діалогу, а не через міжконфесійне протистояння. Сподіваємося до налагодження спілкування між православними в Україні, духовного єднання та спільної праці на користь України та її святої Православної Церкви.

Джерело: Тернопільська липа

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар