Home Події

У Тернополі проведуть благодійний аукціон ікон

vlcsnap-2014-09-16-17h33m54s207В Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі проведуть благодійний аукціон. Усі охочі зможуть придбати три мозаїчні композиції. Автор ікон – Теодозій Будуйкевич, який належить до мистецької школи отця Івана Марка Рупніка у Римі. Вона займається оформленням відомих святинь Європи.

Папська каплиця «Мати Відкупителя» у Ватикані, крипта Святого Отця Піо у Сан-Джованні Ротондо в Італії, Фатіма у Португалії, Люрд у Франції – ці відомі святині світу прикрашають роботи видатних митців школи отця Івана Марка Рупніка. Український учень цієї школи Теодозій Будуйкевич пожертвував  ікони Архикатедральному собору Тернополя. Його робити зможуть придбати тернополяни на благодійному аукціоні. Виручені гроші передадуть тернопільському батальйону “Збруч”.

- Зараз ми знаходимося у контакті з родичами бійців і є також такий намір, що ми хочемо подбати про прилади нічного бачення  для всіх блокпостів, щоб усі блокпости мали можливість бачити і в нічну пору доби, – розказує синкел УГКЦ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії, декан Тернополя отець Віталій.

На аукціоні можна придбати три роботи. Дванадцятилітній Ісус, що навчає у храмі – це копія ікони з катедрального собору у Мадриді. Богородиця з Ісусом – теж копія однієї з 12 Богородиць на площі у Люрді. Що одна робота Теодозія Будуйкевича, яка буде на аукціоні, – Деісус – триптих Христос в оточенні Богородиці та Предтечі. Ці роботи можна буде придбати у неділю, 21 вересня, в Архикатедральному Соборі Тернополя. Не називають ні початкової, ні максимальної ціни. Тернополян запрошують прийти у храм, оглянути ікони та самим їх оцінити.

- Ті всі люди, які хочуть придбати роботи, запрошуємо ласкаво бодай залишити свій телефон у нас тут у секретаря храму. Можливо, хтось вже буде бачити  реальну картину своїх можливостей. Може, хтось вже зможе сказати і ціну, яку би він готовий був заплатити, щоб ми не робили це привселюдно. Буде створена комісія, яка розгляне ці всі пропозиції, а тоді вже буде можна визначити найвищу ціну. Йде мова про добровільні пожертви, але вони мусять бути вагомими, бо ці речі на то заслуговують, – каже адміністратор Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі отець Орест.

Почнуть аукціон о 12.30 на подвір’ї перед Архикатедральним Собором Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у неділю, 21 вересня.

Джерело: ТВ-4

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар