Home Події

Гарячу воду тернополянам поки подаватимуть у звичному режимі

111Гарячу воду тернополянам поки подаватимуть у звичному режимі, не зважаючи на те, що місто на виконання рішень уряду мало б економити газ вже відтепер. Згідно з лімітами, Тернопіль може використати лише 70% від минулорічної норми споживання газу, тобто на 30% менше, ніж торік. А це означає, що вже від сьогодні гарячу воду в оселі городян мали б подавати значно рідше. “Тернопільміськтеплокомуненерго” пропонує новий графік – скасувати ранкову подачу і постачати гарячу воду лише по 5 годин щодня і тільки ввечері. Проте ми чи не єдині в Україні за минулі роки зуміли зекономити понад 20% газу від об’ємів, які могли б використовувати, каже міський голова. Нині ж уряд на це не зважає і ставить місто в однакові умови з іншими. Міське керівництво з цим категорично не погоджується. Добиватись справедливості, каже, треба спільно з обласною владою.

Останні кілька років Тернопіль сумлінно економив газ без жодних вказівок, розповідає міське керівництво. До того ж ефективно.

- Це була планова робота по заміні пальників, і по ремонту котелень, мереж, встановленню системи диспетчеризації, ІТП. За минулий рік ми вийшли на оптимальний режим споживання газу. За минулі роки ми зменшили об’єм споживання газу на понад 20%, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Здавалося, така політика мала б піти на благо, проте нині вилазить місту боком. До 20% відсотків, які навчились економити, уряд постановою додає ще 30. Економити маємо на рівні зі всією Україною, проте для нас в сумі об’єми газу, які можемо використати – це вдвічі менше, ніж могли б отримати. Щоб вижити в таких умовах, “Тернопільміськтеплокомуненерго” пропонує почати економити вже тепер. Поки що, кажуть комунальники, вересневих лімітів ми не перевищуємо, але до кінця місяця ситуація зміниться. Пропонують вдвічі скоротити час подачі води в оселі тернополян – з 70 годин на тиждень до 35.

- Ми сьогодні по затвердженому графіку даємо щоденно, там є певні години. Це десь 70 годин в тиждень. При тому варіанті, що ми пропонували, щоб в місяць спокійно зайти, це було б  6-7 днів по 5 годин в вечірній час, не залежно субота-неділя, – говорить заступник головного інженера КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Степан Босак.

Економити для України за рахунок тернополян міське керівництво категорично не погоджується. Міський голова каже, в ліміти не вкладемось і так, адже не маючи гарячої води в кранах, люди грітимуть її на плитах.

- Ніхто не врахував, які потреби сьогодні в інших міст і яке споживання в інших міст відносно Тернополя. Чи треба всім одинаково зменшити на 30%, чи обмежити треба комусь на 40, а комусь на 15%. Хтось такі розрахунки робив? Їх просто не існує. Чому сьогодні Тернопіль має бути заручником того, що інші міста не вживали заходи по економії? Тернопіль свої заходи по економії вжив. Чого він сьогодні знов повинен відмовлятись від гарячої води? – вважає міський голова Тернополя.

Щоб не лишитись без гарячої води і в опалювальний сезон, відстоювати справедливість маємо спільно, переконаний чиновник, тому вже звернувся до обласної влади та передав розрахунки в Кабінет Міністрів України. Про розуміння і завчасну підготовку до похолодання просять і тернополян.

- Ми просимо провести утеплення вікон, ЖЕКи – забезпечити утеплення підвалів, вхідних дверей, горищ, вони всі знають, як це робити. Розуміємо, що це проблема фінансових ресурсів, але якщо ми нічого не зробимо, то можемо мати ситуацію, що в квартирах буде 12-14 градусів, – каже Степан Босак.

Джерело: Тв-4

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар