Home Самоврядування Культура

У Тернополі урочисто відкрили Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова

825 вересня у Тернополі  за сприяння Тернопільської облдержадміністрації стартував Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова – українського кінорежисера, якого від травня 2014 року утримують в московській в’язниці за звинуваченням у підготовці терактів в Криму.

На урочисте відкриття заходу завітали Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, ініціатор акції, продюсер Анна Паленчук, актриса фільму «Молитва за гетьмана Мазепу» , дружина Юрія Іллєнка Людмила Єфименко, голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, його заступник Леонід Бицюра.

«Сьогоднішня акція – це можливість висловити свою підтримку ув`язненому кінорежисеру, – як моральну, так і матеріальну, – наголосив голова облдержадміністрації. -  На жаль, зараз багато несправедливо українців ув`язнені. Тому наше спільне завдання – зробити все, щоб вони повернулися в свою державу, інтереси якої вони відстоювали.  Олег Сенцов – це приклад жертовностті і патріотизму для кожного з нас».

Олег Сиротюк наголосив, що в час формування нової української нації  особливу увагу варто приділити розвитку українського кіно.

«Ми докладемо усіх зусиль для того, щоб стрічки кінемаграфістів побачили не лише в Тернополі, а й на  теренах нашої області. Адже  там також є глядач, спраглий українського  мистецтва», – зауважив голова ОДА.

Від імені усієї  Тернопільщини   Олег Сиротюк привітав з днем народження актрису фільму «Молитва за гетьмана Мазепу» , дружину Юрія Іллєнка Людмилу Єфименко.

«Дуже приємсно, що нашу акцію на підтримку Олега Сенцова  у Тернополі  розпочинаємо фільмом «Молитва за гетьмана Мазепу», – констатував Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. – Цей фільм тісно пов`язаний з  подіями, які переживаємо сьогодні.Тут ми бачимо героя, який, як і Олег Сенцов, пішов проти волі імперії. А вона цього не пробачає, спроба стати вільним карається. Спроба показати гетьмана Мазепу не таким, як він трактується імперією, спроба показати справжнє обличчя російських діячів була дуже різко сприйнята.  Фільм був офіційно заборонений. Лише у 2008 році, більш ніж через 5 років з часу його створення, нам вдалося отримати права на фільм».

Протягом шести днів у Тернополі будуть представлені фільми-учасники міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов), «Молитва за Гетьмана Мазепу» (реж. Юрій Іллєнко), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян) та альманах короткометражної документалістики «Вавілон 13».

Довідково: Після показів у Тернополі Тиждень українського кіно відбудеться в Івано-Франківську, Луцьку, Львові та Ужгороді. Партнери проекту – Державне агентство України з питань кіно; Національний Центр Олександра Довженка; Національна спілка кінематографістів України.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар