Home Події

27 вересня христини відзначать одне з дванадцяти великих свят – Воздвиження Чесного Хреста Господнього

amore-di-dio-1Історики Церкви вважають, святу передували дві важливі події: віднайдення Господнього Хреста в 4 столітті і його повернення з перської неволі в 7 столітті. Цього дня християни постять, не їдять ні молочного, ні м’ясного. Але свято радісне, кажуть священики, воно символізує любов Господню.

Двадцять сьомого вересня в світі відзначають Свято Воздвиження Чесного Хреста. Іван Золотоустий у проповіді зазначає: “Хрест – трофей проти бісів, зброя проти гріха, меч, яким Христос проколов змія. Хрест- зволення Отця, слава Єдинородного, радість Духа, окраса ангелів, укріплення Церкви, твердиня Святих, світло всього всесвіту”. Хрест це символ Божої любові, досконалої Христової жертви, символ відкуплення і спасіння, Христової перемоги над смертю і дияволом. Віддаючи честь Святому Хресту, віряни віддають честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак Святого Хреста, кожен визнає віру в Господа Ісуса Христа. В цей день, як ніколи християни відчувають любов Ісуса, який страждав на хресті за людські гріхи. Свято Воздвиження Чесного Хреста пригадує вірянам про Христове розп’яття і смерть та прирівнюється до Великої П’ятниці. Тому в цей день християни дотримуються строгого посту.27 вересня православна церква відзначає велике християнське двонадесяте свято – Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Святий хрест – це символ Христової жертви,від­куплення і спасення, символ Христової перемоги над смертю і дияволом.

Слово «воздвиження» в назві свята означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославлення Хреста Господнього. Цього дня під час богослужіння співають тропар: “Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою”.

Історики вважають, що в основі свята лежать дві основні події: віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII ст.

Початок празникові Воздвиження дало освячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий на Голгофі у Єрусалимі. Посвячення храму відбулося за єрусалимського єпископа Макарія 13 вересня 335 року. Наступного дня – 14 вересня (27 вересня) – відбулося урочисте воздвиження віднайденого Хреста Господнього.

Іншою важливою подією, що зробила це свято загальним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалиму після того, як 614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці в Ктесифоні. Повернув Хрест Господній до Єрусалиму імператор Іраклій 628 року після перемоги над персами. Друге урочисте воздвиження Хреста Господнього в Єрусалимі також відбулося 14 вересня (27 вересня).

Святкування Воздвиження Церквою триває дев’ять днів: з вечора 13 вересня і до 21 вересня (по ст. ст.) або з вечора 27 вересня і до 5 жовтня (по нов. ст.). Посту слід дотримуватись у день Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (14/27 вересня). У день Воздвиження дозволяється вживати їжу з рослинною олією (молочне, яйця і рибу їсти не можна).

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар