Home Скандал

У тернопільському дитсадку дітей нагодували забороненим печінковим паштетом

222 Вісім вихованців тернопільського дитсадка №38 потрапили до лікарні з попереднім діагнозом “Гостра кишкова інфекція”. У зв’язку із цією подією розпочато епідеміологічне розслідування.

Про  отруєння восьми  діток повідомила вчора прес-служба Управління ДСНС в Тернопільській області. За її інформацією, в період з 17 по 19 січня 2015 року до інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, у стані середньої важкості, з попереднім діагнозом  «Гостра кишкова інфекція» шпиталізовано 8 малолітніх дітей, віком 3 – 5 років, вихованців одного з дошкільних навчальних закладів міста.

В Головному управлінні Державної санітарної служби в області нам уточнили -   за медичною допомогою звернулись вихованці дитсадка №38. Також тут стверджують, що хворих діток станом на сьогоднішній день семеро, не восьмеро.

- Епідрозслідування вже розпочалось, – каже начальник Державної санітарної служби в області Володимир Паничев. – Утім, так як післявчора був вихідний, то наші працівники зайшли у харчоблок вчора, 19 січня, о 5.30 – саме тоді розпочинається робочий день у працівників харчоблоку.

Станом на 15.00 працівники Санепідслужби відібрали необхідні взірці для лабораторного дослідження – п’ять взірців добових проб. Перевірятимуть воду, масло, яйця, капусту, повидло, моркву, сухофрукти. Утім, фахівці уже здогадуються, чим викликано отруєння і наразі очікують лишень підтверджень із своєї лабораторії та інфекційного відділення  міської дитячої лікарні.

- В ході перевірки наші працівники виявили, що 14 січня у дитсадку використовували для харчування печінковий паштет,  – додає пан Паничев. – А використовувати його для дитячого харчування згідно із законодавством  – заборонено. Окрім того, перша дитина захворіла ще 15 січня – наголошую, захворіла, за медичною допомогою родичі звернулись пізніше.

За тим, як розвивались події і за результатами епідеміологічних даних, у фахівців Держсанслужби достатньо підстав, аби вважати причиною виникнення захворювання печінковий паштет.

- Утім, ми ще не можемо говорити про це ствердно, – додає керівник. – Оскільки, перші результати з лабораторії можемо отримати тільки за 48 годин, а остаточні – через 72.

Відтак вчора Держсанслужба винесла пропозицію навчальному закладу про припинення роботи задля проведення санітарного дня. Тут уже працює бригада дезінфекціоністів. Чим швидше вони впораються, тим швидше садок зможе повернутись до роботи.

- Садок, згідно із списками, відвідує 309 дітей, – додає Володимир Паничев. – Вчора тут було лишень 36. І за інформацією від педіатрів – за медичною допомогою більше вихованців дитсадка не звертались.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар