Home Самоврядування Освіта

За шкільні обіди своїх дітей платитимуть батьки

2319Держава більше не платитиме за обіди школярів молодших класів. Аби зекономити, місцева влада зробити це просить батьків.

Відтепер шкільні обіди своїх дітей батьки оплачуватимуть з власних кишень. І якщо раніше робити це доводилось лише тим, в кого учні навчаються в середній та старшій школі, то зараз витрати за харчування візьмуть на себе усі без винятку. Адже держава за обіди учнів молодших класів більше не платитиме.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«Оплата відбувалася з фондів держави, тепер батьки будуть оплачувати. В нашій школі ми в четвер, завтра, робимо батьківські збори, де будемо вивчати це питання з батьками, будемо визначати, скільки батьків готові харчувати дітей за свій кошт, а хто буде обходитися канапками чи якоюсь іншою їжею під час перерв, під час навчально-виховного процесу. Тому ображатися в даних умовах, в даній ситуації на державу чи там на місто немає резону. Все-таки, я думаю, якщо за кошти батьків організується харчування, то воно набагато буде якіснішим».

Раніше обід одного учня державі вартував чотири гривні. Та якщо порахувати в сумі, кажуть у міській раді, харчування усіх маленьких українських школярів обходиться у мільйони. І зважаючи на важку ситуацію в країні, оплатити обіди влада не може.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки міськради

«В нас є 10400 діток 1-4 класів . На їхнє харчування, це, до речі, мінімальна вартість була – 4 гривні. За тих 4 гривні при піднятті цін на всі продукти практично, звичайно, далеко не можна прохарчувати дитину, але це було так в минулому році. Нам би треба було 6 млн. 650. Якщо би ми забрали тих 6 млн. 600 і дали на харчування ми би не могли оплатити зарплату. Це теж соціально-незахищені категорії. Няня і вихователька, яка в межах 1000-1500 заробляє. Це теж той мінімум».

За обід батьків просять заплатити орієнтовно шість гривень. На цю суму, пояснюють у шостій школі, діти зможуть отримати і трохи більшу порцію, і корисніші продукти. До того ж, смакуватиме малеча або м’ясом, або рибою. Проти таких нововведень батьки не проти. Пояснюють, шість гривень – це ще не так затратно для сімейного бюджету.

п. МАРІЯ, мама школярки

«То будемо оплачувати, що зробимо».

п. ОКСАНА, мама школярки

«– Ні, якщо буде платне, то будемо плати, то так краще. Як з дому, то що візьмеш, канапки якісь, ще щось, а тут гаряче якесь дадуть. – А то нічого, що там ціна буде вища? 6 гривень, кажуть. – Та 6 гривень, то ще не є аж так дуже багато. Ну, вже як буде, так буде».

А ті, хто якраз підпадає під нововведення, кажуть, обіди у школі їм дуже смакують. Та вони не проти внести і свої корективи в меню.

КАТЯ, учениця 2 класу ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«– Котлеткою, кашею, чайочком. – А що тобі подобається найбільше? – Рибна котлетка і капуста. – А її подають в школі? Так? – Так. – А ти би що хотіла, щоби в школі подавали, з такого, що немає, але мама там вдома годує? – Червону рибу».

ПЕТРИК, учень 2 класу ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«– Кашу там, котлети. – Смачно готують? – Так. – А що подобається найбільше? – Каша. – Яка саме? – Не пам’ятаю. – А що би хотів, щоб подавали в школі таке, що мама готує? – Борщ».

Не платитимуть за обіди, пояснюють в управлінні освіти і науки, тільки школярі із соціально-незахищених категорій.

Джерело: ІНТБ

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар