У Тернополі оформляють субсидію за новими правилами

obligaciones-fiscales— Кому і як зараз нараховується субсидія? – питає тернополянка Ілона Кравчук. – Знайомі кажуть, що за тими новими правилами вона майже нікому не виходить. А по телебаченню розказують, що отримувачів субсидій побільшало. То як насправді?
Так, як пригадують тернополяни, прем’єр-міністр ще навесні 2014, розповідаючи про введення нових тарифів, обіцяв розширення кола тих, хто може розраховувати на допомогу від держави у вигляді компенсацій і субсидій. Тарифи зросли, тож охочих отримати зокрема субсидію тільки збільшилось, пише 20 хвилин.
– Субсидії призначають за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надають відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабміном обов’язкового відсотка платежу, — пояснює заступник директора департаменту соціального захисту населення ТОДА – начальник управління соцгарантій  Володимир Івахов. — Число одержувачів житлових субсидій збільшується з початком опалювального сезону, коли зростають обсяг споживання та плата за житлово-комунальні послуги, і навпаки, зменшується по його завершенні. Залежить виключно від доходів З першого жовтня 2014, як пояснюють в департаменті соцзахисту, житлові субсидії уже призначають за новим порядком. Він спрямований, наголошують тут, на посилення соцзахисту малозабезпечених громадян. Як приклад — субсидії на житлово-комунальні послуги станом на перше грудня 2013 отримувало у Тернополі 3520 сімей. А станом на 1 грудня 2014 таких сімей 3656.- З 1 жовтня змінився принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидій, — каже пан Івахов. —   Відтепер він залежить виключно від доходів родини. Раніше сім’ї з непрацездатних громадян, яким призначали житлову субсидію, сплачували щонайменше 10 %, а сім’ї з працездатних  — 15 %. Тепер цей відсоток визначають індивідуально для кожної родини.  Наприклад, якщо дохід —  500 гривень на особу, то така сім’я сплачуватиме за житлово-комунальні послуги 3,2 % свого доходу.

Щоби обчислити обов’язковий відсоток платежу за новим механізмом, як пояснює  посадовець,  слід вирахувати середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за 6 місяців. Тобто, сукупний дохід домогосподарства (особа або група осіб, об’єднаних з метою забезпечення всього необхідного для життя, тобто об’єднаних спільним веденням господарства – прим. ред.) за попередні 6 місяців розділити на кількість осіб, які входять до домогосподарства і на 6 місяців. Та розрахувати обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою.

Можна розрахувати самому

— Формула така — середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділимо на прожитковий мінімум на одну особу, у 2014 році – це 1176 грн,  — додає Володимир Івахов. —   І ще ділимо на 2, після чого множимо на базовий коефіцієнт 15%.
Для полегшення розрахунку субсидій працівникам органів соцзахисту, Мінсоцполітики  розробило «Таблицю залежності доходу на одну особу та обов’язкового відсотку платежу». Користуватися нею для визначення розміру субсидії можуть і пересічні громадяни. Вона опублікована на веб-сайті Мінсоцполітики www.mlsp.gov.ua, щоб самостійно дізнатися.

— Зважаючи на те, що умови кожного домогосподарства — середньомісячний дохід, кількість членів домогосподарства, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів тощо, є різними,  — додає пан Івахов. – То для визначення права на призначення субсидії та обчислення її розміру громадянам варто звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
До слова, мешканці міста Тернополя можуть звертатись також і до житлово-експлуатаційних організацій, а сільські мешканці – до уповноважених осіб сільських чи селищних рад.

Чи буде субсидія? Приклади розрахунку

Для двох працездатних та двох дітей
Середньомісячний сукупний дохід – 4000 грн (дохід за шість місяців – 24000)
Чисельність осіб – 4 людини
Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1000 грн (4000:4)
Розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм – 400 грн
За новими правилами: визначаємо обов’язкову частку плати за послуги у %:
1000:1176:2*15%=6,38%
Результат – сплачувати за послуги мають 255,2 грн (4 000*6,38%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 255,2 грн=144,8 грн).

Для двох пенсіонерів
Середньомісячний сукупний дохід – 2500 грн
Чисельність осіб — 2
Середньомісячний сукупний дохід на одну особу — 1250
Розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм – 400
За новими правилами: визначаємо обов’язкову частку плати за послуги у %:
1 250:1176:2*15%=7,97%
Результат – сплачувати за послуги мають 199,3 грн (2 500*7,97%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією (400 грн – 199,3 грн=200,7 грн)
Для одного пенсіонера
Середньомісячний сукупний дохід – 2000 грн  (пенсіонер не працює, пенсія за шість місяців – 12 тис. грн)
Чисельність осіб – 1
Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 2000
Розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм – 300 грн
За новими правилами: визначаємо обов’язкову частку плати за послуги у %
2 000:1176:2*15%=12,76%
Результат – сплачувати за послуги має 255,2 грн (2 000*12,76%), а решта плати за житлово-комунальні послуги є субсидією: 300 грн – 255,2 грн=44,8 грн.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися