Home Гроші

Чому плату за батареї в коридорі тернопільських багатоповерхівок беруть жеки?

3 Тернополяни обурюються, що сплачувати за утримання внутрішньобудинкових систем централізованого опалення і гарячої води з осені вони повинні жекам. Мовляв, ті не мають навіть матеріально-технічної бази для такої роботи. За що беруть гроші, люди не розуміють

- Так, здається копійки, але порахуйте скільки у підсумку з кожної квартири отримує жек за роботу, якої не робить, – каже тернополянин Роман (прізвище ред. відоме). – А куди і кому йдуть ті гроші? Що жек має до тієї роботи, обслуговує  то не він?

Розібратись з цим питанням чоловік спробував  самотужки у своєму жеку. Отримані відповіді  викликали ще більше запитань. Зокрема, дивує те, що рішення про впровадження у тариф на утримання будинку послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення і гарячого водопостачання вартістю 0,135 грн з 1 жовтня 2014 прийняв виконавчий комітет у вересні ще 2011 року.

- У листопаді 2014-го я  звернувся в жек з питанням, чому гроші за цю послугу збирають вони, а не КП Тернопільміськтеплокомуненерго, – додає Роман. – Отримав відповідь, що міськрада їх зобов’язала збирати та перераховувати гроші КП, оскільки у них немає штату та бази. У лютому 2015-го в жеку я попросив показати мені номер договору та платіжні відомості щодо перерахунку коштів. Мені відмовили і сказали, що техобслуговування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення і гарячого водопостачання вони роблять своїми силами.

Але у проханні побачити  штатний розклад працівників, які надають ці послуги та акти виконаних робіт, починаючи з 01 жовтня 2014 року відмовили.  Не дали відповіді і на письмову заяву.

- Не всі ж будинки мають  централізоване  гаряче водопостачання, а оплата однакова, додає пан Роман. – Чому ті, хто має індивідуальне  опалення, повинні платити однаково за послуги з техобслуговування внутрішньобудинкових систем централізованого опалення і гарячого водопостачання?

Дали жекам, бо невигідно
В управлінні ЖКГ міськради кажуть, що жеків ніхто не зобов’язував перераховувати тепломережам кошти за згадані послуги. Мовляв, люди просто не розібрались, не зрозуміли, і тепер  просто безпідставно наговорюють на міськраду.

- Люди, що скаржаться, не володіють ситуацією, а брешуть на міськраду, – каже начальник згадуваного управління Микола Лесів. – У 2011 році міськрада  прийняла тариф на надання послуг житлово-комунальних надавачами. У цьому тарифі передбачила 13 копійок на утримання внутрішньобудинкових мереж. Цих 13 копійок з 2011 року ми не брали з мешканців міста до серпня 2014-го. У серпні 2014 року НКРЄ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, дані Нацкомісія – прим. ред. ) затвердила нові тарифи для водоканалу і тепломереж. І заборонила  тепломережам та водоканалу займатись збитковою діяльністю. А утримання мереж за 13 копійок є  збитковим.

Станом на серпень 2014-го на утримання згадуваних мереж і обслуговування уже потрібно було не 13, а 27 копійок. На це міськрада не пішла. Тож питання, що робити  цією послугою, неодноразово обговорювали на нарадах. Вирішили, що утримання внутрішньобудинкових мереж беруть на себе балансоутримувачі.

- У зв’язку з тим,  десь з жовтня-листопада, почали нараховувати тих 13 копійок мешканцям для того, щоби якось пережити зиму, – додає пан Лесів. -  Бо не дай Боже, трісне труба, треба перекрити – у когось батарея трісла. Хто тим буде займатись? Через те було  прийнято рішення, щоби жеки обслуговували самі. Жеки беруть ті гроші і виконують всі роботи.

Квартплата – за метр кубічний
У випадку же  якихось аварійних робіт, як додає пан Лесів,  балансоутримувач  викликає аварійну службу теплокомуненерго  і за окремим актом  виконаних робіт жек проплачує ті роботи. Загалом у тепломережах ще працюють слюсарі-сантехніки, які обслуговували внутрішньобудинкові системи до серпня. Але по закінченні опалювального сезону їх, найвірогідніше, працевлаштують у жеки.

- Люди запитують, чому плата за обслуговування внутрішньобудинкових мереж прив’язана до метра, – каже чиновник. – А квартплату ми за що платимо? За метр кубічний!

Має пояснення  посадовець і тому, що плату за обслуговування внутрішньо будинкових систем централізованого опалення  і гарячого водопостачання беруть із власників житла з індивідуальним опаленням.

- Якщо будинок повністю відключений від централізованої системи, то він повністю  звільнений від сплати, – додає пан Лесів. – Якщо окремі квартири мають індивідуальне опалення, а окремі – ні, то всі платять за опалення місць загального користування. І за стояки теплоносіїв, які проходять через  квартиру й частково обігрівають приміщення.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар