Home Самоврядування Медицина

На Тернопільщині від туберкульозу померло 89 хворих

3_217 Рівень захворюваності на туберкульоз в Тернопільській області останніми роками зменшується. Проте більше захворіло на цю хворобу підлітків. Про це говорили учасники круглого столу в обласному протитуберкульозному диспансері напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

- Наша область займає перше місце серед всіх областей України з ефективності лікування туберкульозу, – зазначив, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, генеральний директор обласного об’єднання «Фтизіатрія», обласний фтизіатр Вадим Рудик. – Завдяки тому, що в нас є централізоване постачання протитуберкульозних препаратів,  наші хворі 100% безкоштовно отримують лікування. Тому ми досягли суттєвих результатів в плані лікування цієї хвороби. 82% наших пацієнтів, в який вперше виявили це захворювання і які лікувалися в протитуберкульозних закладах області, повністю виліковуються. Дякуючи колективу, і завдяки тому, що є чим лікувати, ми досягли таких результатів.

За останні 5 років захворюваність на туберкульоз в області має тенденцію до зниження, зазначила заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру Тетяна Романів.

- За 2014 рік захворюваність знизилася на 5,5% і становить 46,7 на 100 тис. населення (в Україні – 59,7 на 100 тис. населення), – зазначила Тетяна Романів. Зниження відбулося в 12 районах області та Тернополі.

Минулого року в області на диспансерний облік всіма формами активного туберкульозу взято 500 чоловік, в 2013 році таких було 531 особа.

Проте, як зазначають медики, відбувається ріст захворюваності серед підлітків. Якщо в 2013 на туберкульоз захворіли шестеро підлітків, то минулого – вже 12. Серед дітей – зареєстрований один випадок хвороби.

Підвищився показник смертності серед хворих. Від усіх форм туберкульозу торік померло 89 хворих, а в 2013 році – 67. Порівняно з іншими областями України, за рівнем смертності хворих від туберкульозу Тернопільщина знаходиться в числі областей з найнижчими показниками смертності від цієї хвороби.

- Наші пацієнти не завжди вчасно звертаються за медичною допомогою в лікувальні заклади, аби можна було на ранніх стадіях виявити хворобу, – зазначила заступник головного лікаря. – Залишається недостатнім рівень охоплення населення флюорографічними оглядами. Обстеження проходить 503 чоловіки на 1000 дорослого та підліткового населення.

Проте, як зазначають фахівці, проходження флюорографії є обов’язковим для населення, зазначила начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території головного управління ДСЕСУ в області Марія Павельєва.

- Щорічно потрібно проходити флюорографію декретованим групам населення, – зазначила співрозмовниця. – Це працівники харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі харчовими продуктами, працівники навчальних закладів, працівники комунального господарства та сфери обслуговування, медичні працівники, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів, студенти НАУ та учні коледжів, технікумів і середньо-спеціальних училищ, особи з соціально-неадаптованих сімей, тощо. Організоване і неорганізоване населення повинне проходити обстеження раз на два роки. Торік під час таких обстежень туберкульоз виявили у 200 осіб.

Нагадаємо, 23 і 24 березня на Театральному майдані можна буде безкоштовно пройти флюорографію. Спеціалісти у двох автобусах працюватимуть з 10 до 15 години.
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар