Home Козівський район

У Козівському районі у бідоні викопали унікальний архів ОУН

1426854564_photo_2_1Унікальний архів Служби безпеки ОУН викопали у бідоні в Козівському районі і передали до Центру дослідження визвольного руху у Львові.

Документи 66 років тому закопав один із архівістів ОУН і тепер їх знайшли випадково.
- Тут є відомості про більше 100 осіб, загиблих повстанців. Загалом документи дуже гарно збереглися, що рідко буває в таких випадках. Вони посортовані, пронумеровані, акуратно складені, очевидно ними займався якийсь повстанський архівіст. Газети, в які загортали пачки з документами, датуються осінню 1949 року, тому швидше за все саме в цей період і закопали в землю бідон з архівом», – розповідає керівник архіву Центру Андрій Усач.

Серед знайдених 17 березня документів – некрологи, протоколи допитів, вишкільні матеріали, інформаційні листівки тощо. Більшість із них створені у 1945-1949 роках.
Наразі знахідку опрацьовують архівісти.

Після опрацювання й обробки документи перебуватимуть в архіві Центру дослідження визвольного руху у Львові. Також згодом вони будуть оцифровані і виставлені в Інтернеті для загального користування. А 24 березня о 12.00 відбудеться презентація нового архіву у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького», що на вул. Бандери, 1 у Львові. Вхід – з вул. Брюллова.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар