Home Події

До кінця травня з Тернопільщини відправлять до армії близько 600 юнаків

img_7634Перша партія призовників на строкову службу з нашої області відправилась у військові частини. 15 та 16 квітня до пунктів призначення вирушили по 60 юнаків із різних куточків Тернопільщини. Вони проходитимуть службу в Збройних силах України, Національній гвардії та Державній спеціальній службі транспорту.

– Усього з області призвуть до армії близько 600 юнаків. Враховуючи суспільно-політичну ситуацію і збільшення призовного віку до 20 років, це немала кількість. Відправлятимуть новобранців на вишкіл у військові частини та на полігони  упродовж квітня – травня, – повідомив обласний військовий комісар Володимир Катинський.

Остання відправка до війська запланована на 21 травня.

Проводжали тернопільських новобранців урочисто зі збірного пункту облвійськкомату. Рідні та близькі, які прощалися з хлопцями, не приховували сліз і тривоги, адже це не просто черговий призов на строкову службу – в країні війна. Та обласний воєнком запевняє, що, згідно з указом Президента, строковиків у зону АТО не братимуть. Після закінчення військової служби хлопці будуть зараховані до резерву ЗСУ.

Як повідомляли в обласному військкоматі раніше, строковики, як і військовозобов’язані, не надто охочі йти до війська, багато осіб намагаються уникнути проходження служби. Та все ж особливих проблем під час призову юнаків, каже воєнком, не виникає.

- Якщо всі чоловіки втікатимуть від армії, то хто буде захищати батьків, сестер, дітей? Ми надіємось, що їх таки не заберуть в АТО, бо хлопці не готові – нехай спершу вчаться, – каже тернополянка Олена Шкільнюк, яка прийшла проводжати сина-новобранця.

Батьки, брати, сестри, в когось і дружини зворушливо обіймають майбутніх армійців і дають останні настанови перед від’їздом: поважати командування, товаришів по службі, бути справедливими і берегти здоров’я.

Проводжали новобранців і представники влади: голова облдержадміністрації Степан Барна, заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський і секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський. Вони вручили хлопцям подарункові набори з необхідними для проходження служби речами.

– Я дякую кожному призовнику, котрий прийняв для себе відповідальне  рішення служити народу України,  бо нині країна потребує цього. Сподіваюся, що кожен, хто сьогодні йде на службу, здобуде там досвід і покаже, що наша країна найсильніша, що в нас є герої. Непроста ситуація в державі охопила кожну сім’ю: одні воюють, інші навчаються у військових центрах, ще хтось -  волонтери, які забезпечують тил. Тож зараз рівень мобілізації в Україні є найвищим за всю історію нашої державності, – звернувся до юнаків Степан Барна.

Після урочистих проводів для тернопільських новобранців виступив музичний гурт «Долг».

Джерело: Номер один

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар