Home Самоврядування Медицина

Щурі атакують помешкання тернополян

22503-1uГризуни впритул наблизились до людських помешкань. Якщо раніше вони задовольнялися харчовими відходами та збіжжям у коморах, то тепер почали кусати й самих господарів. Нападають  на городі, у хлівах, коморах, підвалах та навіть водоймах. Мало того, що сама по собі зустріч з гризуном є не надто приємною, так вони ще й можуть передавати при укусі важкі захворювання.

У цьому році найбільш агресивними гризунами в області є сірі щурі. Саме вони нападають на жителів краю. Найбільше від гризунів страждають мешканці сільської місцевості. На людей щурі нападають, коли ті пораються по господарстві: доглядають за тваринами, проводять роботи з зерновими культурами, прибирають у підсобних приміщеннях.

Уже з початку 2015 року зафіксовано вісім випадків укусів населення сірими щурами. Трапилися вони у Гусятинському, Зборівському, Бучацькому, Монастириському, Підволочиському, Тернопільському районах та місті Тернополі.

Гризуни несуть інфекційний ризик. Вони є джерелами та носіями збудників багатьох інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, туляремія, чума, сказ, лістеріоз, ієрсініоз, псевдотуберкульоз, Лайм-бореліоз, рикетсіози та ін.

- Найбільш поширеним з даної групи захворювань є лептоспіроз. За останні 5 років показник захворюваності населення області коливається в межах 14-35 випадків і перевищує середньодержавний в 1,9-3,1 раза. Протягом 2014 року зареєстровано 4 випадки лептоспірозу в жителів Зборівського, Гусятинського та Тернопільського районів, які постраждали від укусів сірих щурів та польової миші, -  розповідає лікар-епідеміолог управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Надія Годована.

–  Покусані мишоподібними гризунами належать до числа осіб, які зазнали ризику інфікування вірусом сказу, тому їм в лікувально-профілактичних закладах області, куди вони звернулись за медичною допомогою, призначено курс антирабічних щеплень, – розповідає начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території ГУ Держсанепідемслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

У випадку укусу дуже важливо впіймати гризуна та доправити його на дослідження. Мишей та щурів перевіряють на наявність збудників лептоспірозу. В цьому році вже є позитивні знахідки. Окрім того, в лабораторії особливо небезпечних інфекцій обстежено четверо постраждалих осіб на наявність антитіл до лептоспір.

- Збільшення випадків укусів свідчать про те, що в області значно збільшилася кількість гризунів. Це є результатом того, що у попередні роки як слід не проводилася дератизація. Мишоподібні гризуни дуже плодючі. Їх чисельність зростає і вони підбираються до будинків. Зважаючи на це, люди у своїх помешканнях мають проводити періодичні дератизаційні заходи самостійно, – каже Марія Павельєва.

Хоча більшу ймовірність зустрітися з гризуном віч-на-віч мають жителі сільської місцевості, не варто легковажити і місцевим жителям. Так у містах щурі водяться поблизу сміттєзвалищ, у підвальних приміщення. Також вони люблять стоячі водойми. Особливо це актуально для людей, які влітку мають звичку купатися у ставках та озерах.

Медики наполегливо рекомендують захищати своє житло, комори, підвали від проникнення гризунів, не допускати забруднення води та харчових продуктів сечею диких і свійських тварин, мишоподібних гризунів. Людям, які ведуть домашнє господарство, слід користуватися рукавицями, при цьому не приймати їжі та не палити. Після закінчення роботи ретельно мити руки з милом.

Джерело: Номер один

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар