Home Підволочиський район

На Тернопільщині мобілізували чоловіка, який немає двох пальців на лівій руці

b5957c3-300 Мешканця Скалата Підволочиського району, 37-річного Івана Шипілу, який не має двох пальців на лівій руці, мобілізували. 21 травня чоловіка відправили на військові навчання.

Про цю ситуацію 20minut.ua повідомила в рубрику “Додай свою новину” сестра Івана Лідія Макаренко-Іванюта.

“На військові навчання відправляється мій двоюрідний брат Іван Шипіло.
Ніби в цьому немає нічого дивного, якби не той факт, що у нього на лівій руці немає двох пальців. Невже всіх здорових призвали?! Він – справжній чоловік, втікати чи давати хабарі точно не буде!Шановні військовослужбовці, де ваш здоровий глузд? Це просто жахливо! До речі, мій чоловік – військовий, вже вісім місяців воює в зоні АТО!”

Також жінка поширила цю інформацію і у соцмережах.

Журналісту 20minut.uaЛідія Макаренко-Іванюка розповіла, що її брат отримав травму декілька років тому. Під час роботи з деревом на станку йому відірвало два пальці.  Жінка турбується, що брат не зможе служити з такими вадами. Тай взагалі, мобілізовувати таку людину,на її думку це – нонсенс.

- Він не зможе ані бронежилет одягнути, ні берці зашнурувати, – каже вона.

Пані Лідія також додає, що Іван Шипіло не ховається від армії. І коли йому прийшла повістка, то пішов на медкомісію. А там його визнали придатним до служби.

Придатність чи непридатність військовозобов’язаного до армії визначає військово-лікарська комісія, яка створена при кожному районному військкоматі, пояснює офіцер західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Василь Лабай.

До її складу входять фахівці медичних закладів району. Саме склад таких комісій, і визначає стан здоров’я військовозобов’язаного. У своїй роботі комісії користуються чинною нормативно-правовою базою, яка регламентує порядок їхньої роботи. Зокрема, це нині діючий наказ Міністра оборони України №402 (про військово-лікарську експертизу). Його вільно можна знайти в інтернеті.

- Згідно зі статтею 62 (в) цього наказу, Івана Шипілу, в я кого є ампутація третього та четвертого пальців,визнано обмежено придатним до військової служби, – каже Василь Лабай. – А це означає, що його можуть призвати на військову службу і порушень законодавства України немає. Проте служити він буде не у бойових підрозділах, а у частинах забезпечення. Приміром , у військах зв’язку тощо. Користуючись нагодою хотів би закликати наших краян слідувати прикладу патріота Івана зі Скалата і невідсиджуватися вдома, а йти самостійно, не чекаючи на повістку, на захист Батьківщини.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар