Home Події

Кістки, знайдені у труні на Привокзальному майдані, можуть належати німецькому солдату

thumb_89750_news_mРезультатів експертизи кісток, знайдених у квітні на місці скандальної будови на Привокзальному майдані, поки що немає. Правоохоронці кажуть, що вони з’являються орієнтовно за місяць.

Почали ж робити експертизу, як запевняють правоохоронці, відразу ж після передачі кісток з місця будівництва.

Нагадаємо, 17 та 19 березня під час  земельних робіт  на Привокзальному майдані робітники натрапили на людські поховання. Як припустили фахівці, обидва скелети належать до періоду Світових воєн, а точніше – ІІ Світової. Деталі щодо віку та іншу інформацію щодо знайдених кісток обіцяли оприлюднити після експертизи, проведеної правоохоронцями.

- На сьогодні нової інформації  щодо скелетів нема, – каже співробітник державного підприємства «Подільська Археологія» Сергій Грабовий, що здійснював нагляд на будівництві. – Правоохоронці забрали на експертизу і поки що її результатів нема. Єдине, що можу додати, біля другого скелета, знайденого у труні, був фрагмент годинника. Нам вдалось з’ясувати, завдяки спеціальному шифру на ньому, що годинник мав би належати німецькому солдату. Оскільки такі годинники спеціально виготовляли для німецьких військ Вермахту.

Утім, стверджувати, що похований поблизу залізничного вокзалу  саме німецький солдат, спеціалісти  не беруться. Мовляв, годинник міг бути і трофейним.

- Перший скелет, знайдений поближче до дороги, належить радянському солдату, – додає пан Грабовий. -  Оскільки знайдені поруч з тілом патрони – радянські. Вочевидь, що тіло похоронено спеціально не було, оскільки скелет не був у позі, притаманній для поховання. Лежав так – і на пів боці,і на спині.

По завершенню експертизи, скелети перепоховають на цивільному кладовищі. Подальших експертиз, якщо підтвердяться здогади фахівців  щодо віку кісток, не проводитимуть. Попередньо було домовлено із забудовником, додає пан Грабовий, що витрати на поховання він візьме на себе.

- Експертизу розпочали відразу після офіційної  передачі кісток, – каже слідчий Тернопільського міського відділу міліції Марія Гав’юк. – Ми ще тоді попереджали, що для проведення її знадобиться немало часу, бо це – великий обсяг роботи. Думаю, до  місяця часу ми матимемо результати.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар