Home Події

Тернопільська мерія готова займатися сміттям, але не дають

sortuvalna_linijaТернопільська міська рада звернулася до обласної ради з клопотанням передати сміттєсортувальну лінію до комунальної власності територіальної громади Тернополя. Відповідний проект рішення розглянули під час останнього пленарного засідання сесії обласної ради.

Нагадаємо, що сміттєсортувальну лінію СЛ-1 свого часу купили на Львівщині за 2 мільйони гривень для потреб Тернополя. Згодом виявилось, що витратити бюджетні кошти – це півбіди. А от довести діло до логічного кінця не так вже й просто. Так спочатку постало питання, що потужностей сміттєсортувальної лінії бракуватиме для потреб усього обласного центру. Згодом проблеми виникли і навколо місця, де мала би бути встановлена лінія. Скалатська міська рада, на яку тоді покладали «сміттєві» надії, спершу дала дозвіл на розміщення лінії, а потім його скасувала. Подейкують, що в це питання втрутився особисто екс-голова ОДА Валентин Хоптян, а тому все «затихло».

Зараз же лінія стоїть на відкритому повітрі, ржавіє уже два роки, втрачаючи свої експлуатаційні властивості. Станом на сьогодні її вартість через «зношеність» уже зменшилася на декілька сотень тисяч гривень.

У проекті рішення обласної ради навіть зазначено, що балансова вартість сміттєсортувальної лінії СЛ-1 становить 1 мільйон 466 тисяч 250 гривень. Обліковується вона в комунальному підприємстві облради «Архбудсервіс».

– Є звернення від Тернопільської міської ради передати їм сімттєсортувальну лінію, яка роками простоює. Упродовж двох місяців вони готові її встановити і запустити. Для розміщення цієї лінії потрібно ще близько мільйона гривень, і місто готове виділити ці кошти для її запуску, – зазначив під час сесії голова облради Василь Хомінець.

Однак сміттєсортувальна лінія, яку вже у народі обізвали іменем Олексія Кайди (голова обласної ради, який ініціював купівлю лінії), не перейшла у «руки» міської ради. В депутатів виникло ряд запитань, в тому числі, чому б не передати лінію Малашівській сільраді. Деякі депутати стверджували, що для передачі немає усіх необхідних документів і що лінію треба передавати місту на взаємовигідних умовах. Так після тривалої дискусії Василь Хомінець дав доручення створити робочу групу з вивчення цього питання, а після її напрацювання винести це на розгляд сесії ще раз.

Насправді ж, багатьох цікавить питання: чому лише зараз міська рада згадала про існування «багатостраждальної» лінії. Логічно було б ще тоді, за часів Олексія Кайди, взятися за «зачистку», поки товар мав сяку-таку цінність. Та ні. Мабуть, доречніше жити від виборів до виборів. Важко не погодитись з тим, що коли лінія все ж запрацює зараз, то принесе не один «бонус» нинішньому меру, та й ВО «Свобода» загалом перед осіннім виборчим «марафоном».

Джерело: Номер один

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар