Home Політика

Тернопільські активісти хочуть дізнатись про статки політиків

portfel_chinovnikaУ Тернополі кандидатам на посади депутатів та мерів запропонували заповнити «Декларацію відповідальності» та зобов’язати проводити чесну і прозору передвиборчу кампанію. Також вимагатимуть оприлюднення проміжного звіту, щоб виборці могли проаналізувати скільки коштів витрачають кандидати і звідки їх беруть. На підтримку вимог проведуть збір підписів тернополян.

Перед виборами актуальними стають питання політичної відповідальності та прозорості фінансування партій. З приводу цього активісти громадського руху «ЧЕСНО» організували всеукраїнську кампанію «Стеж за грошима». Завдяки їй хочуть відслідковувати відповідність фактичних витрат на політичну рекламу з офіційними відомостями про рекламні бюджети, які подають у ЦВК.

Згідно законодавства, в Україні звітування політичних партій відбувається один раз на рік, за 5 днів до виборів. Подають один звіт фінансовий, інший – про перебіг передвиборчої кампанії.

«Сподіваємося, в найближчі роки буде прийняте нове законодавство, яке поставить нові рамки політичним партіям. Вони змушені будуть досить детально звітувати по тих фінансах, які у них є», – розповів координатор Громадського Руху «ЧЕСНО» у Тернопільській області Іван Омелян.

За його словами, відкритість джерел фінансування дозволить обрати свого представника у Раді, а не олігарха, який є спонсором виборчої кампанії. Депутати, які спонсоруються олігархами, лобіюватимуть їхні інтереси, а не громадян.

У «Декларації відповідальності» буде три вимоги: оприлюднення декларації про майно та доходи (стосується індивідуальних фінансів політиків) ; публічне оприлюднення проміжного звіту; остаточні звіти.

В Україні публікуються декларації про майно та доходи лише депутатів Київської міської ради, окрім 4, які не подали інформації.

Кампанія «Стеж за грошима» охоплює 25 українських міст. У Тернополі активісти планують провести збір підписів громадян з вимогою оприлюднення декларацій про доходи кандидатів у депутати. Такі декларації вимагатимуть оприлюднити до 1 жовтня, проміжні фінансові звіти – до 20 жовтня.

Джерело: ternopil.te.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар