Home Події

У Тернополі відкрили виставку мовою марок і листівок

20150904_0035Четвертого вересня виповнилося 206 років з часу народження відомого польського поета і драматурга Юліуша Словацького. З цієї нагоди в обласному краєзнавчому музеї у виставковому залі відкрили філателістичну виставку. Вона розказує відвідувачам про життєвий і творчий шлях Юліуша Словацького мовою марок, конвертів і листівок.

- Експозиція розміщена на 12-ти стендах і містить 160 аркушів, – розповів Валерій Матвєєв, голова Тернопільської обласної  організації «Асоціація філателістів України». – Виставка має три розділи: «Дитинство, юність, зрілість», «Еміграція» та «Пам’ять про поета». Юліуш Словацький народився 4 вересня 1809-го року у Кременці. Через два роки сім’я переїхала до Вільно, тепер це місто Вільнюс. У цьому ж місті Юліуш Словацький навчався в університеті на правничому факультеті. Після навчання він влаштовується на роботу у Варшаві. А в часи революційних подій у Польщі на початку 1830-х років, які поет активно підтримував, остерігаючись арешту,він виїжджає у Дрезден. Потім їде у Лондон і Париж, де й оселяється на постійно. Із Франції Юліуш Словацький їде на два роки у Швейцарію, потім вирушає у подорож в Грецію, Італію, Єгипет, Сирію, Палестину, Ліван. Після цього через Сицилію повертається до Парижу.  Помер поет в 1849 році, був похований на Монмартрі. У 1927 році прах Словацького з Монмартру перевезли в Краків. Саркофаг з його прахом розмістили у Вавелі.

Не менш цікава і та частина виставки, у якій розповідається про вшанування пам’яті Юліуша Словацького, про переклад його творів українськими письменниками. У 1913 році, як розповів Валерій Матвєєв, трупою Михайла Старицького була поставлена драма Словацького «Мазепа», у якій головну роль грав ще один наш земляк – Лесь Курбас. Першим критиком творів поета був Іван Франко, він же назвав його співцем Поділля, бо Юліуш вважав його своєю історичною Батьківщиною. Першим перекладачем творів Словацького був Іван Верхратський, перекладали його також Олена Пчілка, Володимир Сосюра, Максим Рильський, Микола Бажан. У 2002 році у садибі, де жила родина Словацьких у Кременеці, відкрили музей Юліуша, було встановлено погруддя поета, на цвинтарі у Кременці похована його мати. Завершують експозицію твори заслужених художників України Ярослава Омеляна та Євгена Удіна, присвячені Юліушу Словацькому.

Експонати, представлені на виставці належать колекціонерам Валерію Матвєєву та Мірославу Фалтусу із Чехії. Філателістична виставка у краєзнавчому музеї діятиме упродовж двох тижнів.

Джерело: За Збручем

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар