Home Події

Єдина жінка-боєць працює в підрозділі ДСО на рівні з чоловіками

02Єдина жінка-боєць служить на рівні з чоловіками у Державній службі охорони Тернопільщини. Наталя Смийчук – справжній фахівець своєї справи. А її вміння і підготовка дозволяють не лише відмінно виконувати свою роботу по охороні порядку, але й тренувати чоловіків

Ця скромна представниця прекрасної статті за своє життя зуміла вибороти різноманітні нагороди у різних видах боротьби, тренувалася не лише в Україні, але й далеко за її межами. Останні роки тренує молодь у спортивних клубах, а тепер ще й бійців Управління Державної служби охорони при УМВС України в Тернопільській області.

- Я вже років 20 у спорті, почала займатися ним ще в молодості. І хоч тоді мало хто з рідних мене розумів та підтримував, проте я впевнено йшла до своєї мети. Зараз займаюся боксом і кікбоксингом, раніше вивчала фул-контакт карате, –розповідає вона. – Протягом свого спортивного життя я і проводила, і вигравала офіційні бої з жінками, а також із мужчинами, а зараз цей життєвий досвід допомагає мені в роботі. Згодом тренувала у різних спортивних клубах дітей. Мої вихованці регулярно отримують нагороди, виступаючи на змаганнях. Спорт дав мені життя, яке хотіла. Я почала вдосконалюватися, тренуватися, рости, і отримала це все завдяки тому, чим займаюся.

Близько року назад тернополянка виявила бажання працювати у Державній службі охорони.

- Це було моє власне бажання, і незважаючи на те, що в цій установі жодної жінки–бійця, мене прийняли, – каже Наталя. – У мої обов’язки входить охорона громадського порядку у вечірні години в одному з нічних клубів Тернополя. Там працюю кілька днів з 21 години і до 6 ранку. Робота у вечірніх клубах, самі знаєте, різна. Зазвичай потрібно розбороняти та втихомирювати молодих, трохи захмелілих відвідувачів, підтримувати порядок. Цікаво, що у тих відвідувачів, з якими мені доводилося мати справи, ніколи не виникало запитань з приводу моєї професійності. Тож прикладати до чогось чи когось силу це вже крайній випадок, спочатку потрібно вирішувати все на словах.

- Головний професіоналізм не у фізичній силі, – пояснює пані Наталя, а у психологічній підготовці. Адже багато силових моментів можна уникнути, якщо правильно оцінити та нейтралізувати напружену ситуацію.

Окрім охорони громадського порядку, жінка ще й тренує хлопців бійців Управління Державної служби охорони. Каже, якщо спочатку у них були якісь упередження щодо жінки-бійця, та вступивши у бій – усі питання зникли. Дорослі та мужні чоловіки, які завжди готові стати на захист, бачачи силу волі та підготовку цього незвичного бійця, залюбки вчаться у неї азів по самозахисту. Каже, що ніколи не акцентує уваги на тому, хто кого тренує.

- Може це й важливо для чоловіків, але мені головне, аби із наших тренувань вони винесли те, чого я їх вчу. Авторитет доказується під час тренувань. Перш за все я навчаю їх всього того, що знадобиться їм у роботі, – пояснює жінка. – Це й елементи захисту, нападу тощо. Кожен з них повинен розуміти, якщо вони не будуть самовдосконалюватися і не розвиватимуться, то дуже скоро не зможуть справлятися зі своїми обов’язками.

Якщо людина правильно тренується і займається спортом, то вона стає сильнішою не лише фізично, але й психологічно. Відтак, їй легше виконувати свої обов’язки. Супротивник, який опинився навпроти, це обов’язково відчуває і це стане основним моментом у вирішенні конфлікту.

Кожному бійцеві, якого вона тренує, підбирає відповідний комплекс вправ. Пояснює, що люди усі різні, одні – високі, інші – низькі, один має одну вагу, інший – меншу, тощо. Тому, аби був результат у тому, що вони роблять, і щоб вони чогось досягли, їм потрібно індивідуально розробляти програму. Перед відточенням бойових вправ, спочатку кожен із них повинен зробити розминку, включитися в роботу, а також отримати фізичні навантаження, які під час тренувань постійно ростуть. Та приємно, що жоден з них не скаржився і не казав, що йому важко, підсумовує вона. Хлопці наполегливо, ніби доказуючи самим собі свою витривалість та силу, виконують усі поставлені перед ними задачі.

Жінка зазначає, що бувають випадки коли й поза роботою потрібно застосовувати свої вміння, і заспокоювати неадекватних людей, вирішувати конфліктні ситуації. Жартує, великим досягненням є те, що навчила мешканців свого будинку тримати порядок у будинку. То ж тепер у під’їзді завжди прибрано, конфліктів чи пляшок з під алкоголю немає.

Філософія пані Наталі дуже проста, головне – повністю віддатися справі, яку любиш, і вміти отримувати задоволення від виконаної роботи. Та ніколи не переставати вдосконалюватися, адже це головна умова для розвитку.

Керівництво Управління ДСО підтримує заняття спортом, так як розуміє, що спорт – невід’ємна частина професійної підготовки кожного правоохоронця. Працівники міліції, які займаються охороною громадського порядку, забезпеченням безпеки громадян, мають бути фізично здоровими та витривалими.

 

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар