Чому у тернопільських тролейбусах дітям відмовляють брати їх по-учнівському?

b84af186cad2cc1f4659d62e282b192dОлександр та Артем навчаються у четвертій школі. І щоранку зі Східного сестра із братом на уроки їздять тролейбусом.

Плюс – секції, Артем ходить на футбол, а Олександра – на плавання. Знову ж таки їдуть тролейбусом. У якому, розповідають діти, кондуктори уже кілька разів відмовлялись брати їх по-учнівському.

ОЛЕКСАНДРА ПРИХОДЬКО, учениця ТЗОШ №4: «Я їхала з татом додому. Тато заплатив за мене гроші і сказав, що по-учнівському. Але сказали, що, якщо в мене немає учнівського, то не будуть брати по-учнівському».

АРТЕМ ПРИХОДЬКО, учень ТЗОШ №4: «Я коли їздив, я давав гроші – гривню – і казав, по-учнівському. Вони казали те, що таких, як ти по-учнівському не беруть, те, що по-учнівському, ні».

Чи можуть кондуктори вірити школярам на слово, коли ті свої учнівські документи не показують, або ж, навпаки, вимагати у них повну вартість за квиток. За роз’ясненням звернулись у «Тернопільелектротранс», передає ІНТБ.

НАТАЛІЯ БАЛАЦЬКА, начальник служби руху КП «Тернопільелектротранс»: «Сьогодні додатково з кондукторами громадського транспорту проведений інструктаж, де їм пояснювали, щоб по зовнішньому вигляду, по ранцям виявляти дитину. І обілечували по учнівських квитках до 1 жовтня 2015 року».

Чому до 1 жовтня? Доти, вважають у «Тернопільелектротранс», школи мають забезпечити усіх учнівськими квитками. А поки цього немає, діти можуть їздити зі знижкою, не пред’являючи документ. Ми ж спробували це перевірити. І двічі проїхались у тролейбусі разом із Олександрою та Артемом.

Обидва рази нам повірили на слово. В Олександри та Артема взяли лиш по гривні. Та якщо кондуктор вимагає оплатити за проїзд дитини повну вартість, кажуть у «Тернопільелектротранс», необхідно звертатись до них.

НАТАЛІЯ БАЛАЦЬКА, начальник служби руху КП «Тернопільелектротранс»: «43-61-26. Ми викликаємо кондуктора, але обов’язково нам сказати номер тролейбуса, в якому їхали. Кошти їм будуть повернені, цій сім’ї. І таких випадків немає бути».

Інша же ситуація зі студентами. Чи справді вони навчаються у виші без судквитка, перевірити складно. Проте поки виготовляють документи, деякі кондуктори все ж вірять молоді на слово.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ: «В одному із тролейбусів мені навіть зробили приємне. І на решту із 5 гривень дали 4, прийнявши мене за студента».

Хоч студентом я не прикидалась і свого квитка у тролейбусі не показувала. Але, їдучи разом із дітьми, кондуктору, мабуть, видалась молодшою.

НАТАЛІЯ БАЛАЦЬКА, начальник служби руху КП «Тернопільелектротранс»: «Ви знаєте, у нас можуть сказати, що студенти, а самі уже не навчаються. Тут бажано би показувати, тому що багато випадків є, що показують студентські квитки, які уже прострочені».

Тому у «Тернопільелектротранс» наполегливо просять навчальні заклади якомога швидше виготовити учнівські та студентські квитки, аби таких незручностей більше не виникало.

Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися