Home Події

На Тернопільщині у жовтні стартує осінній призов до армії

armija_ukrajina_8578У жовтні-листопаді цього року триватиме осінній призов громадян на строкову військову службу. З Тернопільщини цього року призвуть близько 300 чоловік. Служитимуть вони півтора року, а ті хто має ступінь “магістр ” – рік. Призовників відправлятимуть у частини Львівщини, Києва, Харкова, Вінниці, Миколаєва, Чернігова.

Перше урочисте урочисте відправлення до лав Збройних сил України буде вже 7 жовтня. 16 строковиків поїдуть служити у військову частину у Старичі Львівської області.

Про осінній призов 2015 року 20minut.ua розповів начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби), заступник обласного військового комісара Олег Денисюк.

- В указі Президента обумовлено, хто підлягає призову та відправці призваних до лав Збройних сил України. А саме призваними до строкової служби можуть бути придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час чоловіки – громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років. А також старші особи, які не досягли 27-річного віку. Сами таким є віковий ценз призовника, тобто 20-27 років.

До речі, є алгоритм поновлення на обліку призовників, старших 25 років, додає пан Денисюк.
- Ми пам’ятаємо, що попередній закон передбачав перебування на обліку чоловіків, які досягли 25 років, – каже він. – А зараз це можуть бути особи не старші 27. Тож чоловік віком 25 років і старше, який бажає поновитися на обліку призовників, приходить до військкомату, пише заяву, проходить медогляд. І в разі, якщо він придатний за станом здоров’я,  його поновлюють на обліку призовників і подають на комплектування частин та підрозділів Збройних сил України під час чергового призову. Це – за його бажанням, примусово поновити його на обліку ми не можемо.

Крім Указу Президента, є ще й закон України, згідно з яким, виклику до призовних дільниць на черговий призов також підлягають особи, які досягли 18-річного віку, розповідає Олег Денисюк.

- Тобто ми викликаємо не лише осіб, які досягли 20 років і старше, – каже він. – Підлягають виклику до призовних дільниць чоловіки, які досягли 18-річного віку. По них буде винесено рішення призовних комісій. Тим, хто має право на відстрочку для навчання, по догляду за непрацездатними батьками чи іншими обставинами передбаченими законом, буде надана відстрочка. Або ж йому нададуть відстрочку за клопотанням голови районної призовної комісії до обласної, як особі, яка не досягнула 20-річного віку. Тобто молодших 20-річного віку на комплектування військових частин та підрозділів направляти не будуть, а їм дадуть відстрочку.

Також пан Денисюк наголошує, що призовників не будуть напрявляти на комплектування військових частин, які беруть участь у зоні АТО.

До слова, строкову службу призовники будуть проходити у військових частинах Збройних сил України, Національної гвардії і Департаменту служби транспорту – так званих частинах інших військових формувань. Військові частини базуються в Старичах та Золочеві Львівської області, Десні Чернігівської області, Чернігові, Харкові, Києві, Кривому Розі, Вінниці, Миколаєві. На службу у військову частину в Тернополі строковиків не направлятимуть. Тут, у 44-й окремій артилерійській бригаді, служать лише військовослужбовці за контрактом.
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар