Home Події

Ірина Жигунова стала позаштатним радником міністра

thumb_121772_news_mТернопільський волонтер, голова благодійного фонду “Вікно життя” Ірина Жигунова стала позаштатним радником Міністра соціальної політики з питань внутрішньо переміщених особ. Відтепер приймальня пані Жигунової діє d кабінеті № 230 тернопільської обладміністрації за адресою вул. Грушевського, 8. І до неї можна звертатися з проблемами переселенців на Тернопільщині.

Представити Ірину Жигунову на новій посаді приїхала до Тернополя представник ГО “Крим SOS” Олена Лаба. Під час засідання прес-клубу 25 вересня, вона розповіла як обирали позаштатного радника Міністра.
- Проект “Радник” був заснований ГО “Крим SOS” разом з канадською організацією Stabilization support services та Мінсоцполітики України, – розповідає Олена Лаба.  -Цей проект стартував у серпні, ми набрали близько 120 резюме і з них ми вибрали кандидатів для всіх регіонів України – 27 радників. так 25 з них працює на регіональному рівні, а двоє – на національному. Загалом цей проект є новим, він покликаний вирішити ключові питання внутрішньо переміщених осіб в Україні. Бо нині це є великою проблемою, адже в країні є близько 1 млн 400 тис переселенців.

Завдання радника – взаємодіяти на місцевому рівні з державними та громадськими організаціями і таким чином налагоджувати більш ефективну комунікацію з ними та передавати інформацію до Мінсоцполітики.

- З Тернопільської області ми вибрали Ірину Жигунову, адже вона має великий досвід у роботі з переселенцями, як волонтер, як громадський діяч, – каде Олена Лаба.  – З 1 вересня всі радники приступили до роботи. Вони працюють у обладміністраціях, кожен з них отримав свій кабінет. Насправді критерії відбору були досить жорсткими, ми набирали людей, які мали досвід управлінської роботи, досвід роботи у громадських організаціях, досвід роботи з переселенцями також був важливий, тому що саме їхні питання треба буде вирішувати .

Сам проект тимчасовий – розрахований на 9 місяців, але з можливістю продовження. А це залежить від того, наскільки ефективно буде побудована комунікація, наскільки будуть ефективно вирішуватись проблеми переселенців.

Ірина Жигунова розповіла, як починалася історія переселенців в Тернопільській області.

- В березні 2014 року у нас з’явилися сім’ї з Криму і вслід за ними у квітні приїхали переселенці зі Слов’янська і Краматорська, – каже вона. – Спершу це був хаотичний процес – транспортуванням, супроводом і зустріччю переселенців займалися волонтери. Потім до нас підключилися держструктури – управління ДСНС, Департамент соцполітики, управління сім’ї і молоді, громадські та релігійні організації. Ми окреслили чіткий план дій, за яким будемо працювати з переселенцями. Ми співпрацювали дуже злагоджено. На Тернопільщині було декілька хвиль переселенців і слава Богу, ми справились. Переважно область прийняла жінок з дітьми, неповносправних та престарілих. Досі залишаються актуальними проблеми житла і працевлаштування. На даний момент переселенців з гарячих точок на Тернопільщину немає.

Довідка
2687 внутрішніх переселенців прийняла Тернопільська область, 691 з них – неповнолітні, 97 осіб влаштували у дитсадки, 288 – навчаються у школах, 55 є студентами вузів.
За інф. управління ДСНС в Тернопільській області
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар