Home Політика

До 15 жовтня кожен виборець з Тернопільщини повинен отримати іменне запрошення

1366700007_vybory Якщо хтось із виборців не отримає такого запрошення, то йому слід звернутись у ДВК чи відділ Держреєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців.

Уточнювати  дані виборець зможе  тільки до 19 жовтня. Тож, зважаючи на такий короткий термін, фахівці радять не зволікати з цим питанням.

Про це розповіли під час засідання прес-клубу у понеділок, 12 жовтня.

- На сьогодні 1156 дільничних виборчих комісій, звичайних виборчих дільниць, отримали попередні списки виборців та іменні запрошення, – каже начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців ОДА Ігор Бойко. – ДВК зобов’язані до 15 жовтня  надіслати кожному виборцю іменне запрошення. Зверніть увагу, якщо виборець  не отримав іменного запрошення, йому слід звернутись до ДВК чи органу влади державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців. Також виборець має змогу звернутись із заявою при потребі, за станом здоров’я, до ДВК щодо надання йому можливості проголосувати вдома. Для цього потрібно написати заяву  і додати довідку з медзакладу.

До попередніх списків виборців наразі, за інформацією пана Бойка,  включено 834 тис. 211 осіб. Причому 25 тис. 392 виборців, тобто 3,5%,голосуватимуть у зв’язку із станом здоров’я вдома.

- Найбільше таких у Бережанському та Шумському районах – 5,1  і 5%, – додає пан Бойко. -  Найменше у Тернополі – 0,6 %, у Чорткові – 1,5, Підгаєцькому районі – 1,3%.

Щодо міста Тернополя, то до попереднього списку виборців  включено близько 178 тис.  громадян. Вдома, у зв’язку із станом здоров’я, голосуватимуть близько 1700 тернополян.

- Вчора (11 жовтня – прим. ред.), відповідно до календарного плану, Відділ ведення Держреєстру виборців  у своєму приміщення передав дільничним виборчим комісіям попередні списки виборців та іменні запрошення, – розповідає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міської ради Віктор Пулька. -  Від сьогодні (12 жовтня – прим. ред.) ДВК зобов’язана працювати у себе у приміщенні. Тобто, будь-який виборець від сьогоднішнього дня до  19 жовтня може звернутись до ДВК для виявлення себе у списку виборців. Якщо людина себе не виявила себе у цьому списку, їй слід звернутись до ДВК або безпосередньо до відділу Держреєстру виборців для  того, щоб написати  заяву і внести себе у реєстр виборців,  щоб мати можливість проголосувати 25 жовтня. Хочу зауважити, що 19 жовтня – це дуже короткий термін… І тому хотів наголосити, щоби люди активніше звертались до своїх дільниць для уточнення.

Також Віктор Пулька наголосив,  що на цих виборах виборці можуть проголосувати тільки ті особи, які зареєстровані власне за адміністративно-територіальною одиницею. Тобто, якщо людина зареєстрована умісті Тернополі, вона матиме право голосувати за кандидатів на міського голову, кандидатів в депутати до міськради і власне до облради. Люди, які зареєстровані в інших містах, але проживають в Тернополі, голосуватимуть у своєму місті – там де зареєстровані.

- До сьогодні законодавець не передбачив голосування переселенців і осіб, які перебувають тимчасово не на своїй території, в інших містах, районах, – додає пан Пулька. – Тобто біля 1,5 мільйона осіб на сьогодні не матимуть  можливості брати участь у місцевих виборах.

За словами пана Пульки, у Тернополі  є вісім спеціальних виборчих дільниць. На цих дільницях голосуватимуть тільки за кандидатів до  тієї ради, за яку голосувати дозволяє власне реєстрація виборця.

- Якщо людина перебуває в лікарні і зареєстрована в Тернополі, вона отримає всі бюлетені,  – додає він. – Якщо в іншому регіоні – то отримає тільки бюлетені до обласної ради.

Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар