Home Самоврядування Культура

На Тернопільщині реалізовуватимуть соціальний проект «Культурний ліфт»

molod_1Міністерсво культури України ініціює проект “Культурний ліфт”, спрямований на підтримку творчої молоді в Україні

У своїй програмі на Українському радіо, присвяченій   питанню запровадження  конкурсно-контрактної системи для всіх  закладів культури, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко  розповів про підготовку спільного парламентсько – урядового законопроекту, де детально виписана процедура проведення конкурсу для всіх керівників закладів культури з наступним підписанням контракту.
Зокрема, керівник проходитиме прозорий публічний конкурс і представлятиме програму розвитку закладу  на п’ять років. Також конкурс і контракт передбачений для творчих працівників установ культури.

«Головне, реалізація законопроекту,  створить можливості для  розвитку молодих творчих людей. І вони зможуть на рівних умовах, враховуючи процедуру конкурсу і контракту, конкурувати з тими, хто уже довго працює. Це загальна європейська практика конкуренції, яка забезпечує якість культурного продукту  і оновлення кадрів. І, відповідний законопроект, я сподіваюсь, буде вже до кінця року проголосований в парламенті», – розповів В’ячеслав Кириленко.

«Хочу сказати, що навіть такої реформи буде недостатньо, щоб істотно оновити кадри керівні і творчі, там де це потрібно. Тому в наступному році Міністерство культури  запроваджує спеціальний проект, який буде мати назву «Культурний ліфт». І він передбачатиме роботу із майбутніми випускниками вищих навчальних закладів культури, починаючи буквально із першого курсу. Ми будемо пропонувати їм спеціальні умови стажування у найкращих мистецьких колективах, у Міністерстві культури, хто цього хотітиме, за кордоном, запропонуємо гнучку систему державних грантів для молодіжних творчих організацій і молодіжних професійних спілок, щоб студент навчального закладу культури, чи то майбутній актор, чи майбутній бібліотекар, чи майбутній працівник музею зразу в це життя входив і розумів, що він досягне успіху тільки на умовах конкурентоспроможності» – підсумував Віце-прем’єр-міністр.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар