Home Самоврядування Медицина

У грудні епідеміологи чекають характерний для Тернопільщини спалах захворюваності на грип

hryp1Вже в грудні епідеміологи чекають характерний для нашої області спалах захворюваності на грип. Поки що до епідпорогу ще далеко. Та лікарі наголошують, зараз хороший час, аби щепитись від хвороби.

За минулий тиждень показник захворюваності на грип на Тернопільщині був майже вдвічі меншим за показник епідпорогу. Така захворюваність характерна для цього періоду року, кажуть епідеміологи. До того ж на вулиці ще немає сильного морозу, була тепла осінь. На характерну для області хвилю захворюваності на грип епідеміологи очікують вже в грудні. А тоді у січні – на початку лютого. Та вже прогнозують, із яким штамом, швидше за все, зіткнуться тернополяни.

– За прогнозами ВООЗ має відбуватись циркуляція грипу Н1N1 Каліфорнія, грипу AH3N2 Швейцарія і грипу В Пхукет. Всі ці віруси мали би циркулювати на території Північної півкулі і мали би реєструватися і на території області, – розповідає завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Марія Павельєва.

Аби не хворіти взагалі або захворівши, перенести хворобу без ускладнень, Марія Павельєва радить щепитись. Вакцина захищає на епідсезон від захворюваності на грип. Станом на минулий тиждень на Тернопільщині вже щепилось понад півтори тисячі людей.

Джерело: ТВ-4

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар