Home Політика

Цього тижня у Тернополі працюватиме Консультативна місія ЄС

Робоча зустріч голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степана Барни із представниками відділу регіонального співробітництва Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні (КМЄС в Україні) відбулася 1 лютого у приміщенні ТОДА.

Протягом поточного тижня делегація з ЄС перевірятиме як на Тернопільщині впроваджуються реформи та борються з корупцією. Колеги з Румунії, Фінляндії, Болгарії, Нідерландів та Естонії оцінюватимуть роботу на місцях та по області, а також проводитимуть зустрічі з представниками громадських організацій.

24231Степан Барна відзначив декілька позитивних результатів внаслідок впроваджених нововведень, які так чи інакше впливають на життя пересічних громадян.

«Ми переймаємо досвід Естонії у переведенні документообігу в електронну форму, — підкреслив голова Тернопільської ОДА. — Це дає можливість щодня видавати до 50 дозволів у електронному вигляді.  Загалом подібне нововведення сприяє боротьбі з бюрократією та корупцією одночасно.

Сам фактор присутності корупції суттєво знизився, про що свідчать результати незалежних досліджень. Всього за рік у рейтингу корупційної складової з 18 місця ми перемістилися на третє місце.

Діяльність чиновників області стає максимально відкритою для громадськості. Це підтверджує програма «Прозоро», створена для відкритих  тендерних закупівель через мережу Інтернет».

У сфері  взаємодії із правоохоронними органами також відзначається позитивна тенденція, йшлося під час зустрічі з європейською делегацією.

«У нас відбувся один з найбільших та цілком прозорих конкурсів на обрання прокурорів, — зазначив очільник області. — Усі бажаючі мали змогу продемонструвати свої знання й навики.

Окрім цього у жовтні минулого року відбулася презентація нової української поліції. На Тернопільщині на вакантне місце претендували відразу 22 особи і це один з найвищих конкурсних показників. Якщо говорити про саму роботу правоохоронних органів станом на сьогоднішній день, слід відзначити високий рівень розкриття кримінальних та корупційних злочинів».

У подальшому робота європейської місії сконцентрується саме на діяльності правоохоронних органів, йшлося під час зустрічі. А саме взаємодії поліції з громадськістю, громадській безпеці, кримінальній поліції, розподілі обов’язків, підборі кадрів. Стосовно вказаних  напрямків проводитимуться спеціалізовані тренінги, навчання, семінари.

До слова, Консультативна місія ЄС розпочала свою роботу 1 грудня 2014 року по запрошенню Президента України Петра Порошенка. Мета її діяльності — реформування сектору цивільної безпеки в Україн

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар