У Ланівцях обговорили питання адаптації демобілізованих учасників АТО у мирне життя

15032016У Лановецькому районному центрі зайнятості відбулось засідання круглого столу на тему: «Сприяння швидкій інтеграції та адаптації демобілізованих учасників антитерористичної операції у мирне життя – головне завдання усіх учасників соціального діалогу» за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців.

«Основним інструментом в реалізації активних програм сприяння зайнятості населення є формування конструктивного соціального діалогу та поглиблення співпраці всіх його учасників: влади, районного центру зайнятості, роботодавців, населення, в тому числі самих демобілізованих осіб», – зазначила директор РЦЗ Світлана Філюк.

Також вона презентувала учасникам Стратегію модернізації та розвитку державної служби зайнятості, яка розроблена з метою переформатування служби у сервісу установу сучасного формату з клієнтоцентрованим підходом щодо обслуговування шукачів роботи та роботодавців.

Кожен учасник мав нагоду поділитися своїми напрацюваннями, запропонувати шляхи інтеграції учасників АТО у мирне життя.

Заступник голови районної державної адміністрації Олександр Батожний зазначив, що основним завданням усіх представників соціального діалогу має бути уважне ставлення до соціальних, психологічних, фізичних проблем колишніх воїнів та їхніх сімей, координація роботи для підтримки та соціальної адаптації учасників АТО.

Працівники центру зайнятості поінформували присутніх про комплекс соціальних послуг, які надаються службою зайнятості безробітним з числа учасників антитерористичної операції, надали інформацію про професійно-кваліфікаційний склад безробітних зазначеної категорії.

«Протягом 2015-2016 років до районного центру звернулись 34 демобілізованих учасника АТО, 6 з них проходили навчання, 2 були залучені до громадських та тимчасових робіт, 8 – працевлаштовано, з них 4 – відкрили власну справу, одного з них працевлаштували до приватного підприємця на новостворене робоче місце із компенсацією витрат у розмірі єдиного внеску, – додала Світлана Філюк. – Усім особам зазначеної категорії, які звертаються до центру зайнятості, надаються інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, пропонується перелік актуальних вакансій».

Представник управління соціального захисту населення Лановецької РДА Олександр Безух повідомив про надання санаторно-курортних послуг учасникам бойових дій та інвалідам війни з числа учасників АТО.

Світлана Юзюк – директор Лановецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – повідомила, що на їхню службу покладені обов’язки ведення обліку учасників АТО та їх сімей, вивчення основних потреб, ведення психологічного супроводу учасників та їх родин. Вона зазначила, що питання соціальної адаптації стоїть досить гостро не тільки у самих учасників бойових дій, а й у їхніх родинах. Особливої уваги потребують діти, що пережили втрату батьків. Тому центром соціальних служб ведеться робота з організації дозвілля, відпочинку дітей учасників АТО не тільки в Україні, а й за кордоном. Для вирішення цього завдання охоче відгукуються органи місцевого самоврядування. Зазначила також про необхідність допомоги в облаштуванні побуту тим родинам, чиї чоловіки зараз несуть службу у ЗСУ.

До обговорення цього питання долучились голови сільських рад, які повідомили, що можуть посприяти спільно з центром зайнятості у вирішенні даного питання, організувавши громадські роботи, адже серед інших видів робіт соціального значення було передбачено роботи, пов’язані із допомогою одиноким особам, інвалідам та сім’ям учасників АТО.

«Питання повернення до мирного життя учасників антитерористичної операції є загальнодержавним. 13.01.2016 року КМУ видане розпорядження «Про затвердження плану міжвідомчих заходів з адаптації до мирного життя учасників антитерористичної операції», яким накреслені основні напрямки співпраці у реалізації даного завдання різними органами виконавчої влади. Одним із напрямків роботи з працевлаштування учасників АТО є залучення їх до служби за контрактом», – повідомив заступник військового комісара майор Віктор Ратушко. – Зараз триває активний набір чоловіків та жінок працездатного віку до служби за контрактом і в реалізації цього завдання допомагає служба зайнятості. На сьогоднішній день районним комісаріатом укладено 6 договорів на військову службу за контрактом».

Керівники органів місцевого самоврядування підтримали усі напрацювання щодо підтримки учасників АТО та їхніх родин, запевнивши, що зі свого боку готові всесторонньо допомагати як інформаційно, матеріально, так і в залученні цих громадян до різних видів зайнятості.

Результатом засідання круглого столу стало визначення основних напрямів співпраці з обміну інформацією між органами влади, місцевого самоврядування та роботодавцями з метою сприяння працевлаштуванню, психологічній реабілітації, адаптації до умов мирного життя, залучення демобілізованих осіб до програм професійної орієнтації, навчання та перенавчання з метою сприяння повернення їх до трудової діяльності.

15.03.20161

 

Вам також може сподобатися