Home Самоврядування Освіта

Сергій Надал: «У тернопільських школах продовжать викладати християнську етику»

molitva detej ob usopshix roditelyaxХристиянська етика – це частина української доброї традиції, без якої не було б України та українців. В тернопільських школах обов`язково має залишитися предмет християнської етики. Таку думку висловив міський голова Тернополя Сергій Надал, коментуючи петицію окремих тернополян з вимогою усунути християнську етику з міських шкіл.

Міський голова відзначив, що християнська етика є частиною традиції і мала величезне значення для становлення української нації.

«Я хочу нагадати слова Патріарха Йосипа Сліпого. Свого часу він сказав: «Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній, шануючи тим труд Ваших світлих попередників, а Бог, напевно, буде щедро благословити Ваші подвиги». Ці настанови найкраще ілюструють, що значить для українців християнська етика. Це частина нашого буття», – сказав Сергій Надал.

Йосип Сліпий: «Будуймо своє рідне виховання на власній традиції, зокрема релігійній і національній»

Очільник Тернополя висловив думку, що ініціатори постанови не відображають думки більшості тернополян.

«Мені здається, що мотивація тих, хто ініціював таку петицію є лише спробою якось виділитися серед загалу. Я щонеділі відвідую Святу Літургію. Кожного разу бачу велику кількість дітей. Я не бачив, що когось примушували до чогось. Навпаки, змалку їм прищеплюють добрі традиції. Тому думаю, що петиція є спробою виділитися. Я б радив ініціаторам цієї петиції займатися іншими конституційними правами», – сказав Сергій Надал.

Міський голова також висловив припущення, що боротьба з християнською етикою може бути вигідною зовнішнім антиукраїнським силам.

Найбільше боялися Християнства більшовики

«Якщо згадати минуле, то найбільше боялися Християнства більшовики. Вони руйнували церкви, забороняли діяльність священників. Чому? Дуже просто – християнська етика вчить людяності, вчить поважати людську особистість, як творіння Боже. Це заважає будь-якому авторитарному режиму. Можливо хтось бажає повернутися у ті часи, або виконує чиєсь замовлення із середовища ворогів України», – зазначив Сергій Надал.

Міський голова також заперечив примусове навчання дітей без їхньої волі.

«Усі заняття є факультативними. Тобто ніхто нікого не примушує. Це була ініціатива громади, щоб такий предмет з`явився у школах з метою виховання правильних цінностей», – зазначив Сергій Надал.

Підсумовуючи очільник Тернополя наголосив, що у разі потреби питання буде винесено на сесію міської ради.

Сергій Надал: «Ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, але я буду голосувати проти»

“Я особисто буду голосувати проти цієї петиції, бо вона не відображає думки більшості тернополян і суперечить національним інтересам українців. До цього ж буду закликати усіх депутатів. Але ця петиція звичайно буде винесена на сесію міської ради, бо у нашому місті демократія і це думка окремих представників громади Тернополя. Але сподіваюся, що у раді є достатньо тверезомислячих людей, які розуміють значення Християнства і християнської Церкви для становлення українців, як нації, а також розуміють, що уроки несуть лише добро”, – резюмував Сергій Надал.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар