Через скандальну котельню на Київській створили спеціальну комісію

aacec1a09f35dd3e9fede7df59be3a29_XLЦього тижня відбулося перше засідання робочої групи, створеної Тернопільською ОДА, для розгляду колективного звернення тернополян щодо заборони проведення реконструкції котельні по вул. Київська та використання альтернативних видів палива.

Автором звернення стала ініціативна група мешканців будинків, що межують з котельнею, з їх числа членом групи стала Юлія Мамчак, а також уповноважений представник, депутат обласної ради від партії «УКРОП» Андрій Цибульський.

Як повідомлялося раніше, за адресою вул. Київська, 3с, здійснюють реконструкцію котельні, яка стане твердопаливною. Втім, за інформацією людей, цей об’єкт принесе не економію, а лише дискомфорт і екологічну біду усім мешканцям. Таку ж котельню уже ввели в експлуатацію, знаходиться вона за адресою вул. Лесі Українки, 4. «Сусіди» цього об’єкту уже б’ють на сполох, адже від його роботи страждають усі – викиди у повітря стали неочікуваних «бонусом» до анонсованої владою економії.

Вже кілька місяців ініціативна група тернополян оббиває пороги чиновників, аби ті надали відповіді щодо реконструкції котельні. Одним із ключових питань став рівень складності будови, яка за визначенням замовника є третьою, проте по факту проведення самих робіт, як зазначають мешканці будинків – має бути визнана п’ятою. Завдяки активній позиції тернополян міськрада Тернополя створила тимчасову комісію, а за результатами перевірки було виявлено факти недостовірних даних в декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.08.2016. За вчинені правопорушення замовника робіт, КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» – притягнуто до адміністративної відповідальності.

Проте і ці досягнення не дозволили цілком припинити реконструкцію. Саме тому активісти направили відкрите звернення до Прем’єр-міністра, Віце-прем’єр-міністра, Міністра внутрішніх справ, керівника Національного антикорупційного бюро України.

«Оскільки котельня по вул. Київська найпотужніша в місті, обслуговує 3 житлових мікрорайони, оточена житловими будинками, що розміщенні по периметру котельної на віддалі 40-50 м та вимагає значних запасів палива, а відповідно його доставки та зберігання. Роботи по реалізації даної реконструкції проводяться з суттєвими  порушеннями та в повній конфіденційності від громадськості», – йдеться у зверненні.

У ході роботи робочої групи було обговорено проблемні питання реконструкції, зокрема і рівня складності будівництва, і екологічної інспекції, і наявності ліцензій на котли, які будуть функціонувати. Окремо направлено звернення до Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю щодо перевірки законності проведення тендерів, які на усі 7 об’єктів провели в один день і виграла їх одна компанія. Проте і після більш як годинного засідання групи, запитань у активістів побільшало, а відповідей не додалося. На наступну зустріч заплановано опрацювати масив документів щодо експертиз та перевірок.

– Чергове засідання чергової комісії, а панує суцільна плутанина. Органи місцевого самоврядування, які беруться за інвестиційні проекти, не можуть дати чіткої відповіді вже на енній нашій комісії. На моєму робочому стіл набиралося уже більше 20 звернень від мешканців будинків, біля яких теж є такі котельні і я розумію, що їх розгляд приведе до нових комісій. Кожне ж з цих засідань провокує нові питання і не дає відповідей, а інвестор не може пояснити, яку конкретну вигоду матимуть тернополяни, якщо у них не зменшиться тариф, а під вікнами будуть «екологічні бомби», – говорить депутат облради від партії «УКРОП» Андрій Цибульський.

Джерело: Тернополяни

Вам також може сподобатися