Home Самоврядування Медицина

Ліки від 15 видів раку офіційно дозволили

1496299932_liky_medykamenty_54935Федеральне управління США з контролю за ліками (FDA) дозволило використовувати ліки Keytruda для лікування пухлин з генетичним маркером MSI-H. В ході клінічних випробувань препарат довів ефективність: у 40% хворих, які брали участь у випробуванні, пухлини зменшилися або зникли повністю. У 78% цей ефект зберігався не менше 6 місяців. Ліки призначені для лікування дорослих і дітей на просунутій стадії раку з метастазами. В Ізраїлі препарат включений в державний кошик здоров’я для лікування меланоми, пухлин голови та шиї і недрібноклітинного раку легенів NSCLC.

Ліки вводяться внутрішньовенно раз в 3 тижні.

Після розгляду результатів досліджень FDA ліцензувало Засіб за прискореною процедурою. Препарат дозволений для лікування 15 видів пухлин, включаючи пухлини підшлункової залози, легенів, простати, щитовидної залози, товстого кишечника, шлунку, сечового міхура, слинних залоз та ін. Прискорена процедура ліцензування застосовується до ліків, що рятує життя, при наявності позитивних результатів клінічних випробувань.

Механізм дії Keytruda – виявлення “ховається” від імунної системи пухлини.

Компанія Merck розробляла ці ліки протягом 10 років. Суть дії в тому, що препарат робить пухлину помітною для імунної системи хворого, і вона атакує її.

Клінічні випробування показали відмінні результати при лікуванні пухлин шкіри, голови та шиї, шлунка і сечового міхура: пухлини зменшувалися в розмірах, а іноді і повністю зникали.

В даний час в світі проводяться десятки випробувань препарату Keytruda. Фахівці вважають, що в найближчі роки ліки буде ліцензовано для лікування додаткових видів раку, і буде створена лінія ліків, заснованих на аналогічних принципах боротьби з пухлинами.

Прес–реліз FDA

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар