Home Події

Тернопільщина готується до збирання ранніх зернових і зернобобових культур

zhnyvaРобота в агропромисловому секторі економіки протягом першого півріччя 2017 року була спрямована на забезпечення нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, а також підвищення ефективності господарювання підприємств галузі рослинництва. Таким чином, за результатами проведеної посівної кампанії, сільгосппідприємства збільшили площі посівів. Тепер ж на часі підготовка до збирання врожаю.

Як повідомив під час відео-наради з головами райдержадміністрацій заступник директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів, за оперативною інформацією сільгосппідприємствами всіх форм власності необхідно зібрати зернові та зернобобові культури на площі 314,4 тис. га та 59,1 тис. га ріпаку. З них ранніх зернових та зернобобових – 212,9 тис. га, зокрема, пшениці – 138,6 тис. га, ячменю – 54,3 тис. га, жита – 0,5 тис. га, вівса – 1,4 тис. га і гороху – 18,1 тис. га.

«В сільськогосподарських підприємствах для збирання ранніх зернових області буде задіяно 1176 зернозбиральних комбайнів, з них 911 одиниць високопродуктивних комбайнів іноземного виробництва. Додатково укладено угоди на залучення господарствами 172 одиниць потужних комбайнів. Всього на жнивах поточного року з врахуванням прогнозу додатково буде працювати 1348 одиниць, що дозволить прискорити збирання зернових культур», – наголосив Володимир Стахів.

Водночас, він додав, що для проведення післязбиральної доробки зерна в господарствах області є в наявності 504 зерноочисних машин, 228 зерносушарок, в тому числі, на елеваторних комплексах та комбінатах хлібопродуктів 47 зерносушарок. Потужності наявного зерносушильного обладнання дозволяє за добу переробити близько 130 тис. тонн зерна. Також на території області знаходиться 33 сертифікованих зернових склади загальною ємністю понад 1300 тис. тонн одноразового зберігання зерна. Крім цього, в поточному році проводиться будівництво ще двох елеваторів потужністю понад 110 тис. тонн зберігання зерна.

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар