Home Події

З джерела поблизу Тернополя заборонили пити воду

vodoprovodnaya-vodaДжерело не відповідає санітарним вимогам.

Це з’ясували фахівці ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», які щоквартально проводять моніторинг якості питної води з природних джерел які користуються великим попитом серед населення м. Тернополя та навколишніх сіл за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками, повідомила лікар з комунальної гігієн відділення оганізації санітарно-гігієнічних досліджень ТОЛЦ Л. Блажкевич.

Зокрема досліджувалась питна вода з джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.

За результатами лабораторних досліджень від 21 червня якість питної води із природних джерел сіл Острів, Ступки, Товстолуг та Смиківці Тернопільського району за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

А от у джерелі села Гаї Гречинські Тернопільського району питна вода за бактеріологічними показниками не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам (виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі 0 КУО/ см), за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.

За фактом невідповідності води із вищевказаного джерела інформовано органи місцевого самоврядування та Держпродспоживслужбу у Тернопільській області.

Показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру, зокрема рівня стояння грунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.
Джерело: Сорока

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар