Home Скандал

У воді з під крана виявили критичний вміст важких металів і хлору

rebenok-mnogo-pet-vodyПитна вода з вуличних апаратів – сумнівної якості, – застерігають у держсанепідслужбі краю. У результаті досліджень було виявлено, що в цій воді найбільший вміст небезпечних бактерій. Вода з під крану також не найкращої якості, там простежується високий вміст хлору, важких металів й інших шкідливих речовин. Тож вживати таку воду можна лише після додаткового очищення.

Якість води регулярно досліджують у лабораторії Тернопільського національного педагогічного університету. Науковці стурбовані високим рівнем забрудненості питної води.

«Ми проводимо дослідження питної води, тобто води, яку вживають жителі міста. Зараз досить поширене використання води з вуличних автоматів. Побутує думка, що це вода кращої якості. Але результати лабораторного дослідження підтверджують протилежне. Така вода має підвищений вміст небезпечних бактерій. Наявність органічних забруднювачі суперечить міжнародним вимогам щодо питної води. Українські вимоги передбачають, що вода може містити нафтопродукти одна сота мг на літр, хоча це суперечить загальноприйнятим міжнародним нормам. У світі вважається, що нафтопродуктів у воді взагалі не повинно бути», – відзначає доктор біологічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка Василь Грубінко.

У воді з під крана науковці виявили критичний вміст важких металів і хлору. Не зовсім придатна для вживання і бутильована вода. Де взяти якісну воду, питання залишається відкритим.

Джерело: За Збручем

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар