Home Гроші

Чутки про те, що зекономлена субсидія не переходить на наступний місяць – неправдиві

subsiОпалювальний сезон розпочався. Чутки про те, що зекономлена субсидія не переходить на наступний місяць і її треба обов’язково використати, бо на наступний період можна залишитись без субсидії – неправдиві, запевняють у Департаменті соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації. Все залишається, як було у попередні роки.

У новому опалювальному сезоні на власників субсидій чекають зміни. Відтепер при перепризначенні субсидії на наступний період буде враховуватись дохід за останні 2 квартали, а не за 4, як було у попередні роки. Також внесли зміни щодо перепризначення субсидії, коли є заборгованість.

Раніше, якщо людина мала двомісячний борг, то субсидію на наступний період їй не перепризначали. Тепер її не будуть перепризначати, якщо двомісячний борг перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 340 гривень. Що стосується економії субсидій, то все залишається так, як і в попередні роки. Усе зекономлене переходить на наступний місяць.

– Якщо людина користується субсидією і зекономила енергоресурс, наприклад, розкажемо на прикладі газу природного індивідуально для опалення, і зекономлена субсидія, наприклад, у жовтні місяці, то ця зекономлена субсидія переходить на наступні розрахункові періоди – це листопад, грудень, січень. І якщо відбувається постійне накопичення зекономленої субсидії на особовому рахунку споживача, то ці кошти використовуються на оплату природнього газу і оплату навіть обов’язкової плати, – розповідає директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський.

Тобто, якщо зекономлена сума субсидії на особовому рахунку перевищує вартість обов’язкової плати, то споживач може взагалі нічого не платити за енергоресурси, каже Вадим Боярський.

– Багато є в засобах масової інформації десь неправдивих думок про те, що ця економія не працює. Вона працює в межах опалювального періоду до 1 травня, коли будуть відбуватися масові перерахунки і перерахунок субсидій на наступний період, – каже Вадим Боярський.

Зекономлені субсидії станом на 1 травня повертатимуть споживачам готівкою. За минулий опалювальний період субсидії зекономили у ста тридцяти тисячах домогосподарств Тернопільщини, майже усі написали заяви на монетизацію, каже Вадим Боярський. Їм мають повернути із державного бюджету понад 70 мільйонів гривень. Управління соцполітики області готові до виплат і чекають на надходження коштів.

Джерело: ТВ-4

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар