Home Самоврядування Медицина

Пацієнти, що не укладуть угод з лікарями, не отримуватимуть безкоштовну меддопомогу

likarnyaЯк тільки у поліклініці розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги потрібно підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги під час першого візиту. Відповідно, поки людина не звернеться за первинною медичною допомогою, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

«Підписуючи декларацію пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Саме тому цей документ так і називається – Декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги, – йдеться у повідомленні. – На основі цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ нараховує кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт».

У МОЗ нагадують, якщо лікар потрапив в ситуацію, де людина потребує екстреного втручання, він має це зробити незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації.

Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

Джерело: zik.ua

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар