Home Події

Христос раждається! — Славіте Його!

5Кожного року в час Різдвяних свят раз у раз виникають дискусії про “правильне” християнське вітання в цю пору. Про правильність чи неправильність різних традиційних і осучаснених (“українізованих”) форм привітання дійсно можна толерантно дискутувати, висловлюючи свої етимологічні, теологічні, історичні, традиціоналістичні, пуристичні та інші рації з посиланням на церковні авторитети, класиків літератури, етнографічні звичаї etc.

Натомість ми хочемо нагадати канонічну форму християнського вітання Української Греко-Католицької Церкви, затверджену в прийнятому Синодом УГКЦ Катехизмі Української Греко-Католицької Церкви (прикінцевий розділ «Катихизмові правди»), що був розроблений Комісією у справах катехизації УГКЦ та представлений Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким Святославом 2 червня 2011 року.

Зрештою, вміщений в «Катихизмових правдах» розділ «Християнський привіт» не є жодною новацією останнього Катехизму, є він, наприклад, у випущеному  в 1991 році з благословення Мирослава Івана Кардинала Любачівського молитовнику УГКЦ.

Як і сам Катехизм «Христос – наша Пасха», що, за словами кир Святослава, «продовжує традицію писаних чи друкованих катехизмів УГКЦ , початки якої сягають ще ХVI ст.»

Отож, буквальна цитата з Катехизму УГКЦ:

«Християнський привіт

Слава Ісусу Христу! — Слава навіки!

У різдвяному часі

Христос раждається! — Славіте Його!

У великодньому часі

Христос воскрес! — Воістину воскрес!

Під час мирування

Христос посеред нас! — І є, і буде!»

Джерело: Збруч

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар