Home Самоврядування Транспорт

У скільки обійдуться тернопільським водіям нові аптечки від МОЗ?

57c5ac5e973b6c7bb6a8305e4eea713cМіністерство охорони здоров’я завершує роботу над рекомендаціями щодо переліку необхідних засобів у нових автмобільних аптечках. Тож тернопільким водіям доведеться суттєво оновити їх вміст, як тільки узаконять правила, яких не змінювали з 1998 року.

Теперішні аптечки практично списані під копірку зі стандартних радянських: зеленка або йод, валідол, перекис водню тощо. Між тим, 80 відсотків смертей через ДТП настають від надмірної втрати крові ще до приїзду лікарів. Часто-густо в аптечці нічого кровоспинного нема.

В ідеалі, вважають фахівці, в оновлених аптечках мали б бути сучасні джгути, еластичний бинт, термоковдра. Наразі відомо, що залишать рукавички, ножиці з тупими кінцями, клапан для штучного дихання, пластир. Розмір перев’язувальної косинки збільшать.

У Міністерстві охорони здоров’я ще не визначилися, чи будуть у нових аптечках шини для фіксації кінцівок та кровоспинний бинт.

За попередніми підрахунками, найскромніша оновлена аптечка обійдеться водіям, як мінімум, у 600 гривень. Якщо ж обов’язковим буде кровоспинний бинт, то найсучасніший ізраїльський, до прикладу, вартує не менше 1000 гривень.

Джерело: Тернополяни

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар