Home Самоврядування Культура

У Тернополі хочуть створити музей Івана Марчука

marchuk У Тернополі створять ініціативну групу з метою вивчення можливості розміщення у Тернополі музею художника Івана Марчука – уродженця Тернопільщини, що входить до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності.

Із такою пропозицією виступив на сесії міськради 2 лютого депутат Петро Поврозник, згадуючи останні інтерв’ю Івана Марчука щодо ставлення в Україні до митців.

- Ось кілька цитат: «Україна народжує найбільше талантів на квадратний метр в світі, але вона їх не поливає. Вони їй не потрібні», «У мене в майстерні були президенти,мери, відомі люди. Всі обіцяли допомогти, але нічого так і не зробили. Я не потрібний, як і всі славетні люди України», – зачитав депутат. – Горе читати щиросердечні зізнання нашого земляка в тому, що створені ним шедеври в Україні нікому не потрібні. Давайте задумаймось, а можливо, вони потрібні Тернопіллю і зокрема нашому місту? Тому я пропоную з метою вивчення можливості створення в нашому місті Музею Івана Марчука, якщо він звичайно на це погодиться, створити ініціативну групу в складі заступника міського голови Леоніда Бицюри, начальника управління культури і мистецтв – Олександра Смика, Володимира Міська – голови постійної комісії міської ради з гуманітарних питань, директора Тернопільського художнього музею Ігоря Дуди, він дав таку згоду, голови обласної організації спілки художників Ігоря Дороша. Пропоную, щоб наша ініціативна група була відкритою для всіх бажаючих долучитись до цієї справи жителів та області.

Міський голова зауважив, що перед тим як ставити таку пропозицію на голосування, хотів би наголосити, що вже давали пропозицію щодо розміщення музею Марчука у приміщенні Тернопільського замку. Втім, до сьогодні митець не визначився.

Включився в розмову і депутат Тарас Білан. Той зауважив, що читав у Інтернеті порівняння Івана Марчука України з африканськими країнами. А відтак перед тим, як створювати музей митцю, той має визначитись, в якій країні він живе. Мовляв, українці все-таки мають поважати себе.

Втім, попри поодинокі репліки невдоволення, депутати таки підтримали пропозицію 24 голосами.
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Loading...

Без коментарів

Залишити коментар