Home Самоврядування Освіта

Готовність дитини до школи визначає комісія

to_schoolГотовність дітей до школи визначають у психолого-медико-педагогічній консультації.

За спостереженнями фахівці роблять висновки: чи дитина може навчатись за основною шкільною програмою, чи потребує корекції.

У разі потреби, дитину направляють до вузькопрофільних фахівців.

Обстежують, передусім, стан здоров’я дошкільняти.

- Для того, аби ми почали обстежувати дитину, потрібно пройти медкомісію, – каже завідувач тернопільської міської психолого-медико-педагогічної консультації Тетяна Бабійчук. – Ми вже опираємось на висновки лікарів.

Логопед, невропатолог, психіатр – їхні висновки вивчають ретельно. А також звертають увагу на висновки педіатра. Важливим є, окрім стану здоров’я малечі, ще й анамнез: якими були пологи, як розвивалось маля. Звертають увагу й на те, що про дитину скажуть офтальмолог і ортопед. Якщо медики виявили якісь захворювання, чи у когось з діток є хронічні хвороби – призначають огляд вузькопрофільних фахівців. Які також дають своє заключення, пояснила завідувач консультації.

- За своїми спостереженнями робимо висновок: за якою програмою дитина готова навчатись – чи це основна шкільна програма, чи вона потребує корекції, – каже Тетяна Бабійчук. – Якщо, скажімо, є порушення мовлення – ми рекомендуємо батькам, аби дитина відвідувала садок для діток з порушенням мовлення. Якщо дитина просто не сформувалась, навіть фізіологічно – батькам рекомендуємо залишити дитя ще на рік в садочку.

У консультації пригадують чимало випадків, коли батьки віддали шестирічку до школи, а восени приходять зі скаргами, що малеча швидко втомлюється, не здатна висидіти певну кількість уроків, у неї низька працездатність. Тоді, каже Тетяна Бабійчук, у таких батьків запитують: а навіщо ж тоді віддавали маля до школи?

- У кожному дитсадку є психологи, – каже Тетяна Бабійчук. – Вони спостерігають за дітьми, тестують їх, роблять свої висновки щодо готовності до школи. Окрім спілкування з дітьми, ми щораз наголошуємо: спілкуйтесь і з батьками. Проведіть ряд обстежень за різноманітними методиками, а їх є чимало. Це теж дуже важливо.

Віддавати шестирічку до школи чи ні – вирішувати вам, батьки. Звичайно, добре все обдумайте, спираючись на висновки фахівців.

Як протестувати дитину самотужки щодо готовності до школи – читайте згодом.

Довідка

Закон України «Про освіту» Стаття 12. Повна загальна середня освіта 4.

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
Джерело: 20 хвилин

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter

Без коментарів

Залишити коментар