«Алло, вам телефонують з банку» – шахрайська схема від якої потерпають краяни

512db5a-telefonБільше 70 тисяч гривень з кредиток жителів Тернопільщини зняли шахраї впродовж одного дня. Так, у 38-річного жителя Гусятинщини зникло понад 47 тисяч кредитних коштів, у його товариша по нещастю із Заліщицького району – трохи більше 31 тисячі.

Потерпілі думали, що довіряють конфіденційну інформацію, що стосується їхніх карток, працівникові служби безпеки одного з державних банків, а, як з’ясувалося, добровільно повідомили її шахраям. І такі випадки не поодинокі, мало не щодня правоохоронці реєструють чергові факти мобільних шахрайств.

Запам’ятайте, жоден із представників правоохоронних органів, органів влади та банківських установ ніколи, навіть за форс-мажорних обставин, не зателефонує із проханням надати всі карткові дані, одноразові паролі підтвердження операцій з банківських sms-повідомлень або пароль доступу до системи інтернет-банкінгу. Якщо чуєте таке прохання, знайте – вам телефонують шахраї. Що робити? По-перше, негайно закінчіть розмову. По-друге, не панікуйте й уточніть інформацію. Якщо дзвонили з приводу рахунку чи картки, зателефонуйте в банк за номером, який вказаний на картці або на офіційному сайті банку. Якщо телефонували нібито з державної установи, знайдіть її номер на офіційному сайті і подзвоніть, щоб переконатися, що вас турбували саме звідти”.

Ці прості поради допоможуть уникнути пограбування. Ви все-таки не розібралися і встигли передати шахраям карткові реквізити? Тоді слід негайно заблокувати картку і написати заяву в банк, який її випустив, і заяву в поліцію.

Вам також може сподобатися